W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Teatr Polonia "Konstelacje"
Data rozpoczęcia 2014-01-31
Godzina rozpoczęcia 19:00
Kategoria Spektakl

Spektakl Teatru Polonia "Konstelacje" w Teatrze Starym.

Przekład: Elżbieta Woźniak
Reżyseria: Adam Sajnuk
Obsada: Maria Seweryn, Grzegorz Małecki (aktor Teatru Narodowego)

Sztuka angielskiego autora Nicka Payne’a, uhonorowana w ubiegłym roku nagrodą za najlepszy tekst dramatyczny. Bohaterami Konstelacji są specjalistka od fizyki kwantowej (Maria Seweryn) oraz pszczelarz (Grzegorz Małecki). Spotykają na przyjęciu, a my jesteśmy dalej świadkami przeróżnych wariantów ich znajomości. Ta historia jest tyleż zabawna, co przejmująca i niesie niemały bagaż refleksji o roli przypadku i przeznaczenia w naszym życiu. Jeśli dodamy do tego brawurową grę aktorską, to otrzymamy świetny w swoim rodzaju spektakl. Wojciech Majcherek, kurator programu teatralnego w Teatrze Starym

Marianne i Roland spotykają się i zakochują się w sobie. Ale co by było, gdyby ich drogi w ogóle się nie zeszły? A gdyby ich losy skrzyżowały się w innym momencie? Nick Payne pokazuje nam różne wersje tej samej historii przy okazji zadając ważne pytania o znaczenie przypadków i wyborów w naszym życiu. "Konstelacje", to piękna, dwuosobowa sztuka o przeznaczeniu, o tym, jak z pozoru błahe, codziennie wydarzenia wpływają na nasz los. A w tle - matematyka, fizyka kwantowa i teoria kosmosu. Tajemniczy, na wpół poetycki, wzruszający, a momentami niezwykle dowcipny tekst. Najsławniejsza sztuka brytyjskiego dramatopisarza Nicka Payne’a jest z powodzeniem wystawiana w londyńskim Royal Court Theatre. W zeszłym roku zdobyła nagrodę dla najlepszego tekstu dramatycznego Evening Standard Theater Awards.

Bilety: I - 70 zł, II - 50 zł, III - 30 zł
czas trwania: 75 minut bez przerwy

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej