W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Teatr: "Postrzał"
Data rozpoczęcia 2015-02-28
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Teatr Stary, Jezuicka 18
Kategoria Spektakl

Bilety: I – 40 zł, II – 30 zł, III – 20 zł, stojące – 15 zł (miejsca stojące dostępne tylko w kasie teatru lub przez rezerwację telefoniczną)

Czy plugawe korporacyjne rytuały mogą być dynamicznym, chwytającym za gardło spektaklem? Krakowskie przedstawienie udowadnia, że tak. Postrzał ma dwie wersje sceniczne. Wybór jest mniej więcej taki: klimat czy temat? Jeden wariant gra się zwyczajnie w teatrze, drugi w pewnym krakowskim mieszkaniu może obejrzeć jednorazowo tylko 13 widzów. W kuchni, łazience i pokoju z balkonem mieszczą się garderoby. Publiczność pokręci się chwilę w korytarzu i, nie mając innej opcji, wchodzi do pobielonego pokoju: krzesła stoją pod ścianami, szczęśliwa trzynastka siada na nich, a na tych pustych zajmą miejsca aktorzy.

Jesteśmy w siedzibie jakiejś firmy, nastawionej na dynamiczny wzrost, agresywnie rozpychającej się na rynku. Może nawet w niej sami pracujemy. Nie ma stamtąd jak uciec, trzeba czekać na swoją kolej i odpowiednia dawkę bólu. Wersja sceniczna Postrzału jest bezpieczna, oddala obserwatora od akcji, dając mu zbawienny dystans: nie musimy się bać, że za chwilę potwory z korporacji zaczną się znęcać nad nami. Schowani w teatralnych fotelach możemy tylko bezkarnie śledzić krwawe sceny z życia korporacji. I dopiero wtedy możemy uchwycić mechanizm manipulacji i wyzysku.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej