W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Teatr: "Pożar w burdelu"
Data rozpoczęcia 2015-01-26
Godzina rozpoczęcia 20:00
Miejsce Teatr Stary, Jezuicka 18
Kategoria Cykl

Bilety: I – 50 zł, II – 40zł, III – 25 zł, stojące – 15zł (miejsca stojące dostępne tylko w kasie teatru lub przez rezerwację telefoniczną)

Teatralno-kabaretowa rewelacja ostatnich dwóch sezonów. Cykl Pożar w burdelu doczekał się już 20 premierowych odcinków, w których jak w krzywym zwierciadle przegląda się współczesna hipsterska Warszawa. Za sukces projektu odpowiada duet Maciej Łubieński (opracowanie muzyczne) i Michał Walczak (tekst i reżyseria). Ich Burdel Artystyczny nie uznaje politycznej poprawności, może naśmiewać się z każdej formacji światopoglądowej. Używa ironii, sarkazmu, parodii, pastiszu i czarnego humoru. „Jeśli warszawskiej codzienności towarzyszy jakiś absurd, pokracznie nowy obyczaj stolicy, moda, za którą wszyscy podążają na oślep – pisano o Pożarze w burdelu to można być pewnym, że nie umknie to uwadze Burdeltrupy.”

Dowcip środowiskowo-kawiarniany jest tu tak samo ważny, jak sprawy, którymi żyje cała Polska. W każdym programie i owszem, pokazują aktualne problemy stolicy, ale także zabierają swoich widzów w szalone podróże w czasie i przestrzeni. To antidotum na młody teatr publicystyczny i warszawskie sceny gwiazdorskie, a zarazem absurdalna konkurencja dla lewicowego duetu Strzępka&Demirski.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej