W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Teatr: "Shirley Valentine"
Data rozpoczęcia 2015-03-20
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Teatr Stary, Jezuicka 18
Kategoria Spektakl

Bilety: VIP – 120 zł, I – 100 zł, II – 85 zł, III – 40 zł

Monodram Krystyny Jandy. Już te trzy słowa wystarczyłyby za całą rekomendację spektaklu. Janda gra Shirley Valentine z niewielką przerwą od początku lat 90. Ponad 700 wystawień, absolutny sukces komercyjny, ale i bezdyskusyjny popis aktorski. Bo Janda przekroczyła tym spektaklem ograniczenia tak zwanego teatru bulwarowego, stworzyła kulturowy fenomen, postać, z którą identyfikowały się ze dwie generacje Polek.

Bohaterką sztuki Willego Russela jest pewna amerykańska gospodyni domowa, która udręczona codziennymi rytuałami i kłótliwym mężem, chce zmienić swoje życie. Raz zaszaleć. Uciec od garów. Na przykład na wycieczkę do Grecji. Na razie jednak tylko popija wino i gada do ściany. Nie jest szalona, nie jest uzależniona, po prostu bardzo samotna i rozczarowana życiem bez miłości.

Pamiętajcie – było to na lata świetlne przed serialem Desperate Housewives, czy fenomenem popularności Perfekcyjnej Pani Domu.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej