W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Teraz i Tu – Didgeridoo! - spotkanie i warsztaty

Teraz i Tu – Didgeridoo! - spotkanie i warsztaty
Data rozpoczęcia 2014-10-25
Godzina rozpoczęcia 11:00
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin", ul. Judyma 2a
Kategoria Akcja

Teraz i Tu – Didgeridoo! - spotkanie i warsztaty z Cyklu „Dziecię w Świecie”

Zapraszamy Dzieci na spotkanie z wyjątkowym instrumentem rodem z Australii. Didgeridoo to tradycyjny instrument wykorzystywany przez Aborygenów. Drewniana trąba, która wydaje charakterystyczny głęboki, wibrujący dźwięk ma działanie uspokajające i harmonizujące. Osoby grające na tym instrumencie wykazują większą koncentracje, a związane jest to z lepszym dotlenieniem mózgu. Podczas warsztatów nauczycie się, jak wydobyć podstawowy dźwięk didgeridoo, czyli „dron”, a także dźwięki oparte na samogłoskach oraz spółgłoskach. Będziemy naśladować odgłosy zwierząt , np. ptaka kookaburre czy psa dingo. Poznamy historię i mity związane z tym magicznym instrumentem.

Warsztaty poprowadzi Maciej Lubaś, który zajmuje się grą i wyrobem didgeridoo od 10 lat.
Ilość miejsc ograniczona. Zapisy - s.wojcik@ddkweglin.pl
Koszt udziału – 10 zł

O Cyklu „Dziecię w Świecie”
Dzieci biorą świat takim, jaki jest. Są otwarte i wolne od uprzedzeń. Od najmłodszych lat zachęcajmy Dzieci do pasjonującej podróży w głąb innych kultur i tradycji. Rozbudzajmy ciekawość. Pokażmy jak odważnie kroczyć przez Świat, poznawać i szanować odmienność ludzi. Ruszamy z Cyklem „Dziecię w Świecie”. Każde spotkanie poświęcone będzie innej części świata. Poznamy muzykę brazylijską i tańce afrykańskie. Dowiemy się czym jest didgeredoo, i jaka jest historia karate. Zapraszamy na wyjątkową podróż. Zamiast walizki – weź uśmiech! Zamiast pieniędzy – wyobraźnię i ciekawość świata! Kuratorką cyklu jest Sylwia Wójcik.