W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Teresa Drozda i Dorota Barova z Tara Fuki

Teresa Drozda i Dorota Barova z Tara Fuki
Data rozpoczęcia 2019-06-16
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Taras restauracji 2PiEr, Lubelskie Centrum Konferencyjne
Organizator Lubelski Salon Artystyczny
Udział Bezpłatny
Kategoria Festiwal

Dorota Barová jest wokalistką, autorką tekstów piosenek, kompozytorką, wiolonczelistką oraz współzałożycielką zespołu Tara Fuki.

Teresa Drozda – dziennikarka radiowa, od 1992 r. związana z Polskim Radiem. W radiowej Trójce od 1997 do 2000 r. prowadziła m.in.„Powtórkę z Rozrywki”, „Pół perfekcyjnej płyty”, „Trójkę pod Księżycem”. Od 1997 r. na stałe jest związana z audycją Janusza Deblessema „Gitarą i piórem”. W Polskim Radio Radio Dla Ciebie z Andrzejem Poniedzielskim współtworzyła audycję „Chyba już można...”, a także prowadzi autorską audycję o piosence z tekstem „Strefa Piosenki”. Specjalistka w dziedzinie piosenki literackiej, od 1998 r. prowadzi poświęcony jej autorski portal: strefapiosenki.pl Od 2013 r. spotyka się ze swoimi słuchaczami nie tylko na antenie radiowej, lecz także prowadząc gawędy poświęcone twórczości mistrzów słowa.

Na tegorocznych „Dźwiękach Słów” Teresa Drozda, gawędę połączy z piosenką. Jej gościem będzie Dorota Barová, znana do tej pory z czeskiego duetu wokalno-wiolonczelowego Tara Fuki. Dorota Barová jest wokalistką, autorką tekstów piosenek i kompozytorką, ostatnio postanowiła poszerzyć swoje spektrum muzyczne i nagrać solową płytę. Udział w tym przedsięwzięciu miała również Teresa Drozda, która stworzyła na album cztery teksty. Wśród polskich utworów w repertuarze solowym Doroty Barovej znajdą się także wiersze Baczyńskiego. Te i inne polsko-czeskie ciekawostki, artystka i dziennikarka zaprezentują podczas spotkania z lubelską publicznością.

Wydarzenie jest częścią 6. Prezentacji form muzyczno-teatralnych "Dźwięki słów" >>>

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej