W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

The Complainer & The Complainers (koncert) + Śmierć Disko Sound(s) (dj set)

The Complainer & The Complainers (koncert) + Śmierć Disko Sound(s) (dj set)
Data rozpoczęcia 2010-01-23
Godzina rozpoczęcia 20:00
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Impreza

The Complainer & The Complainers
(po prostu mówcie o nich TC & TCS!)

Na początku był The Complainer (TC, znany chociażby z prowadzenia legendarnej wytwórni mik.musik.!., zespołów i projektów Mołr Drammaz, retro*sex*galaxy, Pathman, Go Underground To See More Animals, współpracy z Felixem Kubinem, Paulem Wirkusem itd). Po entuzjastycznym przyjęciu drugiego solowego albumu "...& The Complainers” TC postanowił rozbudować występy sceniczne do rozmiarów kwartetu. Tym samym tytuł płyty przemienił się w prawdziwy band.

Zagrali pierwszy koncert 07.07.07. i już sam ten fakt był zapowiedzią czegoś wyjątkowego.

Zespół natychmiast zaczął żyć własnym gorącym życiem i od tej pory parę razy przetoczył się z hukiem po kraju, fundując sobie dodatkowo liczne zagraniczne wycieczki. Wszystko - od intymnych ballad, przez piękne przeboje po stadionowe hymny - zagrane na nieprzebranej ilości mniejszych i większych instrumentów, którymi muzycy często na scenie się wymieniają. Koncert, a właściwie prawdziwy show dla wszystkich zmysłów, który dają TC & TCS pozostawia zaskoczoną publikę z lekkim niedowierzaniem, bo brak sensownych porównań, ale co ważne - zawsze z szerokim uśmiechem na twarzy.

W listopadzie 2008 ukazał się trzeci album The Complainera, a pierwszy nagrany ze składem The Complainers i kilkoma pierwszorzędnymi gośćmi, m.in Arturem Rojkiem (Myslovitz), kwartetem smyczkowym O'SKUAd, czołowym przedstawicielem polskiej niezależnej elektroniki 8rolek i sitarzystą Tomkiem Osieckim.
A zatytułowany jest bajecznie "POWER JOY HAPPINESS FAME!". Jest klasyczny ale na wskroś nowoczesny, wzruszający i energetyczny. Wersja LP ukazała się nakładem Ars Cameralis Silesiae Superioris, a CD wydało Mystic Production. Płyta spotkała się z bardzo gorącym przyjęciem. Zespół traktuje ją jako przebój i start w zupełnie nową przestrzeń.
I z tych nowych możliwości zaczął korzystać.

Od czasu wydania płyty "POWER JOY HAPPINESS FAME!", czyli listopada 2008, TC&TCS z powodu rosnących potrzeb koncertowych połączyli siły z kwartetem smyczkowym O'SKUAd, prowadzonym przez Piotra Steczka (Aukso, Esus) i kiedy tylko to możliwe starają się grać w poszerzonym składzie.
Po odejściu dotychczasowego basisty zespołu Jakuba Adameca, jego miejsce zostało zajęte przez młodą i zdolną Asię Ficek.
Od czasu do czasu pojawiają się goście specjalni Artur Rojek, Kornel Kucharczyk, Kajetan Luteracki, Kuba Świdziński i inni.


Śmierć Disko Sound(s) to didżejski kolektyw rozkręcający od kilku lat alternatywne potańcówki. W swoich setach wydobywają to co najbardziej taneczne w muzyce alternatywnej od końca lat 70 do dziś, czerpiąc głównie z nurtów postpunk, new wave, cold wave, no wave, electro i dance-punk. Nie ustają w wirtualnych podróżach poprzez czas i przestrzeń z których przywożą starannie dobrane dźwięki dla ludzi o silnych nogach i otwartych głowach.

Ostatnio pojawiają się przy okazji imprez typu live act/dead act. Rozgrzewali publiczność do koncertów Procesora Plus, Dick4Dick oraz kręcili afterparty po koncertach zespołów Mikrowafle, Skinny Patrini, Organizm, Bruno Schulz, Bajzel i Hotel Kosmos.

WSTĘP WOLNY

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej