W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Transformacja poprzez obraz – czyli Teledysk jako mała forma sztuki – prelekcja Olgi Czyżykiewicz

Transformacja poprzez obraz – czyli Teledysk jako mała forma sztuki – prelekcja Olgi Czyżykiewicz
Data rozpoczęcia 2023-10-22
Godzina rozpoczęcia 12:00
Miejsce Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1
Organizator Lubelskie Stowarzyszenie Filmowe | Kino CSK | Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Prelekcja

Tematem prelekcji będzie rozmowa na temat teledysku jako małej formie sztuki.

Czym jest teledysk we współczesnym świecie, czy jest to tylko komercyjna forma , czego jako twórcy możemy się nauczyć tworząc teledyski, czy teledysk ma siłę transformacji i jak wpływa na odbiorcę. Prelekcja składać się będzie z wykładu, prezentacji wybranych prac oraz otwartych pytań Q&A.

Prelekcję poprowadzi Olga Czyżykiewicz – reżyserka teledysków współpracująca z polskimi jak i zagranicznymi gwiazdami jak Zaz, Matt Dusk czy John Porter. Na swoim koncie ma ponad 120 produkcji teledyskowych, liczne nagrody i wyróżnienia na polskich jak i zagranicznych festiwalach. Współpracowała min. Kayah, Natalia Kukulska, Justyna Steczkowska, Beata Kozidrak , Ania Dąbrowska, Margaret, Sylwia Grzeszczak, Doda, Smolasty, Sara James, Viki Gabor, Reni Jusis, Varius Manx, Wilki, Alicja Szemplińska, Ewa Farna, Sarsa, Grzegorz Hyży, Mateusz Ziółko, Natalia Niemen, Grzegorz Turnau, Honorata Skarbek, Andrzej Piaseczny, Kuba Badach, Halina Młynkowa, Katarzyna Cerekwicka, Nergal.

Wydarzenie jest częścią Lubelskich Dni Filmu "WeFilm"

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej