W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Turniej Muzealników w Piłce Nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Lublin

Turniej Muzealników w Piłce Nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Lublin
Data rozpoczęcia 2018-06-02
Godzina rozpoczęcia 09:00
Udział Bezpłatny
Kategoria Akcja

Państwowe Muzeum na Majdanku oraz Muzeum Lubelskie zapraszają 2 czerwca na Turniej Muzealników w Piłce Nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Lublin. To pierwsze tego typu wydarzenie w mieście, które ma na celu pokazanie pracowników muzeów z nieco innej, mniej formalnej strony. Wezmą w nim udział zespoły piłkarskie reprezentujące różne instytucje kultury z całej Polski. Gościnnie wystąpi drużyna Urzędu Miasta Lublina.

W fazie grupowej drużyny rozgrywają mecze systemem każdy z każdym. Do fazy pucharowej (półfinały) awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. Zwycięzcy półfinałów zagrają w wielkim finale, natomiast pokonani w meczu o 3. miejsce. Rozgrywki rozpoczną się o 9:00 na boisku bocznym Areny Lublin i potrwają do 16:00, kiedy to odbędzie się uroczyste wręczenie nagród. Wstęp jest bezpłatny.

W Turnieju weźmie udział 8 drużyn piłkarskich reprezentujących poniższe instytucje:
1. Miasto Lublin (dwie drużyny)
2. Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu 
3. Muzeum Zamek w Łańcucie
4. Muzeum Historyczne Miasta Krakowa
5. Zamek Królewski w Warszawie
6. Muzeum Lubelskie
7. Państwowe Muzeum na Majdanku 

Patronatem Honorowym objął to wydarzenie Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk. Partnerzy to: Perła – Browary Lubelskie, Akademia Piłkarska Motoru Lublin oraz Arena Lublin.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej