W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Turnus IV – o s e s i kolektyw

Turnus IV – o s e s i kolektyw
Data rozpoczęcia 2023-10-22
Godzina rozpoczęcia 13:00
Miejsce Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5
Organizator Galeria Labirynt w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Turnusy w Galerii Labirynt odbywają się w ramach eksperymentalnego projektu Curort Vieniava, który jest otwartą na wszelkie inicjatywy twórcze przestrzenią, w której odbywają się spotkania, imprezy i działania artystyczne. To miejsce tworzone przez młode osoby. W wyniku otwartego naboru do współpracy zostały zaproszone osoby artystyczne. Podczas dwutygodniowych turnusów rezydencyjnych w Curorcie, rezydenci i rezydentki zapraszają lokalną społeczność do udziału w proponowanych aktywnościach wokół sztuki i nie tylko.

Na czwartym turnusie gościmy o s e s i kolektyw, który tworzą Ola Wewior i Mikołaj Borys Brzozowski. W przygotowanym przez nich programie jest spotkanie „od zupy strony*” (*fraza zaczerpnięta z książki Doroty Kotas „Pustostany”) oraz „Obchód. Spacer poetycko-performatywny”.

o s e s i kolektyw (Ola Wewior i Mikołaj Borys Brzozowski) – kolektyw kuratorsko-artystyczny z Poznania. Interesuje ich wspólnotowy wymiar działań na styku literatury i performansu. Wychodząc z queerowej i freegańskiej perspektywy, tworzą sytuacje sprzyjające wzajemnej uważności i niehierarchicznym obiegom wiedzy. Jedno publikuje wiersze w magazynach literackich oraz czyta teksty feministyczne i posthumanistyczne, drugie riserczuje sztukę współczesną i galaretowate desery.

Szczegóły wydarzeń:

„od zupy strony”
Kiedy: 22.10.2023 (niedziela), godz. 13.00-15.00
Gdzie: Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5, Lublin
Wstęp wolny
Prowadzenie: o s e s i kolektyw

Zupa jako pożywna mieszanka skrywa w sobie wielki potencjał. Potraktujmy ją jako pretekst do połączenia różnych głosów. Poznajmy Lublin od zupy strony przy okazji spacerów po Waszych znajomych miejscach. Chcemy wspólnie dotrzeć do historii i anegdot, które uważa się za błahe, głupie lub niewarte uwagi. Chętnie poznamy Lublin Waszymi oczami. Macie ochotę pokazać nam swoją drogę do szkoły, dziwny sklep na Waszym osiedlu, ulubiony trzepak? Piszcie do nas na priv na Instagramie (@osesi.osesi) lub poprzez Facebooka Galerii Labirynt. Dokumentacja spacerów stworzy alternatywną mapę Lublina, którą będziemy na bieżąco uzupełniać w przestrzeni wystawienniczej Curortu Vieniava.

Zapraszamy na niedzielne rozkminy przy wspólnym stole, które są zaplanowane na 22.10, w godz. 13.00-15.00.  Możecie dołączać o dowolnej porze! Rozgośćmy się w przestrzeni, zróbmy sobie małą ucztę – chętnie posłuchamy historii o Waszej okolicy.

„Obchód. Spacer poetycko-performatywny”
Kiedy: 25.10.2023 (środa), godz. 17.00
Gdzie: zbiórka przy Galerii Labirynt (ul. ks. J. Popiełuszki 5, Lublin)
Wstęp: wolny
Prowadzenie: o s e s i kolektyw

Wpadajcie na chodzony open-mic, w ramach którego pomyszkujemy po okolicy i podziałamy słowem. Będziemy dzielić się tekstami (swoimi lub cudzymi), wchodząc w dialog z głosami miasta – zaprasza o s e s i kolektyw. – Forma zależy od Was. Tekst można przeczytać/zaśpiewać/wykrzyczeć/wyszeptać w przestrzeni – zapraszamy do eksperymentowania! Jeśli chcecie tylko połazić i posłuchać queerowej poezji – zapraszamy tym bardziej. Będzie miejsko i milutko. Obchód potrwa ok. 1-1,5 h.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej