W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

UkuPuku | Kurs ukulele dla rodziców i osób pracujących z dziećmi

UkuPuku | Kurs ukulele dla rodziców i osób pracujących z dziećmi
Data rozpoczęcia 2022-12-02
Godzina rozpoczęcia 17:30
Miejsce Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 7, sala wystawowa – II piętro
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 250 zł
Kategoria Warsztaty

Pracujesz z dziećmi w żłobku, przedszkolu, szkole podstawowej? Chcesz urozmaicić swój warsztat pracy o nowe metody? A może jesteś rodzicem i chcesz się umuzykalnić wspólnie ze swoją pociechą? Warsztaty Kultury w Lublinie przychodzą do Ciebie z autorskim kursem UkuPuku dedykowanym osobom, które chcą wykorzystać muzykę do budowania i wzmacniania relacji z najmłodszymi.

Dzieci kochają muzykę! Uwielbiają śpiewać, tańczyć i wydawać dźwięki ze wszystkich dostępnych im przedmiotów. Urozmaicenie codziennych zajęć o nowe elementy muzyczne sprawi im dużą frajdę, pomoże zmotywować przy bardziej wymagających zadaniach, urozmaicić ćwiczenia, wprowadzić element zabawy i rozrywki. Dzięki temu proces nauki będzie szybszy, przyjemniejszy i bardziej efektywny. Wiedza nabyta podczas kursu może posłużyć jako dodatkowa forma spędzania czasu i wspierania rozwoju dziecka.

Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych psychologów i muzykoterapeutów z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi.

Podczas kursu nauczysz się:

  • Grać najbardziej znane piosenki z dziecięcego repertuaru;
  • Jak grać i śpiewać jednocześnie;
  • Kreatywnego wykorzystania instrumentu w celu urozmaicenia zajęć;
  • Zabaw z wykorzystaniem ukulele i rytmu;
  • Strojenia ukulele.

Oprócz praktycznych umiejętności gry na ukulele, uczestnicy zyskają wiedzę na temat muzykoterapeutycznych form wspierania rozwoju dziecka i wykorzystania muzyki w celach profilaktycznych, pedagogicznych i terapeutycznych.

W ramach kursu otrzymasz materiały w formie papierowej i cyfrowej, nagrania audio do ćwiczeń w domu oraz certyfikat ukończenia kursu.

Prowadzący:

Maria Rzepecka – absolwentka psychologii KUL, muzykoterapeutka, terapeutka TSR, trenerka, wokalistka, doktorantka na Wydziale Mediów i Komunikacji Społecznej, wykładowca akademicki. Założycielka i pomysłodawczyni warsztatów muzycznych i muzykoterapeutycznych Dobre Dźwięki. Współautorka muzycznego wydawnictwa dziecięcego UkuPuku & Dobre Dźwięki. Organizatorka i prowadząca psychologiczne warsztaty „Nieustraszone” dla nastolatek. Współpracuje ze szkołami, przedszkolami, organizacjami i instytucjami kultury na terenie całej Polski.

Łukasz Rzepecki – absolwent iberystyki i muzykoterapii na UMCS, nauczyciel, gitarzysta, autor tekstów i producent. Założyciel pierwszej lubelskiej szkoły gry na ukulele – UkuPuku. Pomysłodawca i współautor muzycznego wydawnictwa dziecięcego UkuPuku & Dobre Dźwięki. Autor i organizator muzycznych i muzykoterapeutycznych warsztatów dla wszystkich grup wiekowych.

Informacje praktyczne:

Kiedy: 18 i 25 listopada oraz 2 i 9 grudnia 2022, godz. 17.30–19.30 (czas trwania kursu to 11 godzin dydaktycznych)
Zapisy: przez formularz online. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Koszt: 250 zł

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej