W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Uporczywe upodobanie | Wernisaż

Uporczywe upodobanie | Wernisaż
Data rozpoczęcia 2017-04-21
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Galeria Labirynt, ul. Popiełuszki 5, Lublin
Organizator Galeria Labirynt
Udział Bezpłatny
Kategoria Wernisaż

Artyści: Mirosław Bałka, Wojciech Bąkowski, Monika Zadurska-Bielak, Tomasz Bielak, Olaf Brzeski, Barbara Formella, Aneta Grzeszykowska, Katarzyna Kozyra, Zuza Krajewska, Robert Kuśmirowski, Elżbieta Jabłońska, Diana Lelonek, Jacek Malinowski, Tomasz Mróz, Aleksandra Ska, Karolina Żyniewicz

Kuratorki: Paulina Kempisty, Aleksandra Skrabek

Uporczywe upodobanie to wystawa zainspirowana pojęciem delectatio morosa zaczerpniętym ze średniowiecznej scholastyki i przeniesionym w kontekst polskiej sztuki współczesnej. Zaprezentowane na wystawie prace stanowią materializację natrętnych wizji artystów, lęków, fantazji, docierających niekiedy do granicy estetycznej wytrzymałości. W wystawie wezmą udział czołowi artyści polskiej sceny artystycznej oraz twórcy młodego pokolenia. To próba pokazania tego, w jaki sposób współczesna sztuka wpisuje się we wciąż aktualne tradycje obrazowania tematów odnoszących się do estetyki brzydoty, zwłaszcza w kontekście ciała ludzkiego, ale także innych sfer życia. Wystawa odwołuje się do problemów artystycznych, jakimi są wyobraźnia, ekspresja, rozwiązania formalne w odniesieniu do sztuki ukazującej fantazje balansujące na granicy estetyki.

Wystawa czynna do 4.06 (wt.-niedz., godz. 12.00-19.00)