W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Urodziny Czechowicza
Data rozpoczęcia 2015-03-15
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN", ul. Grodzka 21
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

15 marca 2015 roku minie 113. rocznica urodzin Józefa Czechowicza.
Urodzony tego dnia, w 1903 roku poeta, swoje życie związał z rodzinnym miastem. Lublinowi poświęcił jeden ze swoich najpiękniejszych utworów - „Poemat o Mieście Lublinie”. Scenariusz urodzin stworzony wspólnie z prof. Władysławem Panasem od lat jest niezmienny. Do czytania „Poematu” zapraszane są wyjątkowe osoby związane z naszym miastem.

W tym roku spojrzymy na Lublin nie tylko „oczami” Józefa Czechowicza, ale też osób, które zmagają się z niepełnosprawnością lub trudną sytuacją życiową. Nasze zaproszenie do czytania przyjęli m.in: Maciej Białek – pierwowzór głównego bohatera filmu Carte Blanche, członek Krajowego Towarzystwa Autyzmu, osadzony z Aresztu Śledczego w Lublinie, podopieczni Stowarzyszenia Niesienia Pomocy Chorym „Misericordia”. „Poemat” przeczytają też chóralnie wszyscy uczestnicy Urodzin.

Uczestnicy otrzymają ręcznie wykonany i numerowany poemat oraz okazjonalny exlibris autorstwa pracowników Domu Słów – izby drukarstwa (Roberta Sawy, Sylwii Woźniak, Alicji Magiery).