W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

W drodze. Opowieści o wolontariacie na rzecz uchodźców

W drodze. Opowieści o wolontariacie na rzecz uchodźców
Data rozpoczęcia 2016-04-12
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Dom Słów
Organizator Dom Słów
Kontakt monika.czapka@tnn.lublin.pl
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

O tym jak może wyglądać niedziela, jaki jest świat kobiet z różnych stron świata i jakie zabawy lubią ich dzieci. O Gwiazdach Czeczenii, nauce języka polskiego, integracji cudzoziemców i byciu w drodze. O tym dlaczego warto! Zapraszamy w niezwykłą podróż po działaniach grupy wolontariuszy Centrum Wolontariatu pracujących na rzecz uchodźców. W drogę zabierze nas Natalia Ciołek, koordynatorka programu.

Termin: 12.04 (wtorek), godz. 18.00
Miejsce: Dom Słów, ul. Żmigród 1/Królewska 17 (wejście od podwórka)
Prowadząca: Agnieszka Krawiec

Natalia Ciołek - jest mentorką międzykulturową w Centrum Wolontariatu w Lublinie i koordynatorką programu "W drodze - wolontariat na rzecz uchodźców". Do Lublina przyjechała z Łukowa, żeby studiować psychologię. W swojej rodzinnej miejscowości zetknęła się z Cudzoziemcami i niestety bardzo negatywnymi postawami Polaków. Na szczęście otwartości na innych oraz ciekawości Świata nauczyła ją babcia. Zakochała się w Lublinie i mówi o nim "Mój Dom". Tu postanowiła zacząć działać i żyć, a nie tylko być. Od 4 lat pracuje z Cudzoziemcami będącymi w procedurze o nadanie statusu uchodźcy, jak i tymi którzy jakąś formę ochrony otrzymali. Na początku był to tylko wolontariat, ale bardzo szybko stał się pasją, sposobem na życie, źródłem ogromnej wiedzy, skarbnicą przyjaźni oraz licznikiem pokonywanych kilometrów. Fanka Kaukazu. Marzy o bardzo długiej podróży do Gruzji, Czeczenii i Iranu.

Więcej o programie „W drodze”: https://www.facebook.com/Uchodzcy/?fref=ts

Spotkanie realizowane jest w ramach programu "Inny Lublin": http://teatrnn.pl/domslow/inny-lublin/

Wydarzenie dostępne jest dla osób doświadczających niepełnosprawności ruchowej. Zapraszamy do wejścia od podwórka Królewskiej 17.