W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
W kamieniołomie
Data rozpoczęcia 2019-12-14
Godzina rozpoczęcia 20:40
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 12/15 zł
Kategoria Film

Nic tak nie rani jak nieszczęśliwa miłość i wędkarskie haczyki.

Grupa przyjaciół postanawia spędzić wakacyjne popołudnie nad jeziorem ukrytym w głębi opuszczonego kamieniołomu. Słońce jasno świeci, mięso na grillu przyjemnie skwierczy, zimne piwo chłodzi podniebienia, a atmosfera między bohaterami robi się coraz cięższa. Tincho wodzi maślanym wzrokiem za Alice, mimo że ich związek już dawno się zakończył. Ona tymczasem na wakacje zabiera nowego chłopaka. Mężczyźni rzucają sobie wrogie spojrzenia, zaciskają męsko szczęki i warczą, szykując się do ataku. Sytuacje próbuje łagodzić radosny i pozytywny Tola, napięcie jednak nieustannie rośnie i w końcu ktoś dłużej tego nie wytrzyma…

„W kamieniołomie” nie jest kolejną przewidywalną produkcją spod znaku „pojechali nad jezioro i wszyscy zginęli”. Bracia Antonaccio stawiają na naturalne i prawdziwe emocje, którymi konsekwentnie budują napięcie. Trzymają widza w nieustannym oczekiwaniu, sprawdzają jego cierpliwość i grają na emocjach. Tworzą autentyczną historię i bohaterów, w których intensywnie się zagłębiają. Snują powolną opowieść o miłości, zdradzie, toksyczniej męskości, przemocy i mięsożernych żółwiach.

reżyseria: Bernardo Antonaccio, Rafael Antonaccio
obsada: Rafael Beltrán, Augusto Gordillo, Luis Pazos, Paula Silva
thriller, dramat / Urugwaj / 2018
czas trwania: 82 min