W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
W skórach demona
Data rozpoczęcia 2019-12-15
Godzina rozpoczęcia 15:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 12/15 zł
Kategoria Film

Jeżeli słuchasz metalu, to wiedz, że diabeł już się tobą interesuje. To przewrotny i zaskakujący thriller, który w błyskotliwy sposób wykorzystuje motyw fanatyzmu. Polska premiera.

Rok 1988. Alexis, Val i Bev są w drodze na koncert metalowy. Już z daleka widać, że to niebezpieczne, żywiołowe, zadziorne i mroczne dziewczyny. Noszą skórzane kurki, mocny makijaż i odwrócone krzyże. Z ekscytacją wyczekują nadchodzącej przygody i absolutnie nic nie zepsuje im pozytywnego nastawiania oraz wyczekiwanego szaleństwa… nawet wieści w lokalnych mediach mówiące o serii makabrycznym okultystycznych morderstw. W zasadzie czym tu się przejmować, skoro są przecież w tej samej drużynie co psychopatyczni zabójcy. Tuż przed koncertem dziewczyny trafiają na trójkę sympatycznych chłopców. Między Bev a jednym z nich chyba nawet zaczyna iskrzyć. Dwie paczki przyjaciół szybko się dogadują i postanawiają wspólnie rozkoszować się ostrą muzyką, a chwilę po koncercie pojechać na after party. Trafiają do domu Alexis, gdzie wszystko zaczyna się niewinnie – drinki, alkoholowe gry i coraz ostrzejsze flirty. Sprawy jednak przybierają zaskakujący obrót i będą zaskakiwały coraz bardziej. Śmiech i przyjemny rausz zamieniają się w okrzyki przerażenia i wołanie o pomoc. Jak to jednak w takich sytuacjach bywa, nikt nie usłyszy krzyku.

„W skórach demona” to przewrotny i zaskakujący thriller, który w błyskotliwy sposób wykorzystuje motyw fanatyzmu. Zasiadający na stołku reżysera Marc Meyers oferuje nam kawał solidnego mrocznego kina podszytego przemocą, szaleństwem oraz soczystym fabularnym przewrotem. Chociaż pojawiająca się na ekranie obsada odwala kawał porządnej roboty, wszyscy oni bledną przy Alexandra Daddario, która przenosi swoją postać na zupełnie innym poziom – oczarowuje, hipnotyzuje i nieustannie zaskakuje swoimi pokładami charyzmy i energii. Diabeł potrafi kusić, zwodzić i manipulować, tak skutecznie, że czasem naprawdę nie wiadomo, kto jest tak naprawdę zły.

premiera: Fantastic Fest 2019
reżyseria: Marc Meyers
obsada: Alexandra Daddario, Maddie Hasson, Keean Johnson, Logan Miller, Amy Forsyth
horror, thriller / USA / 2019
czas trwania: 83 min