W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

W świecie detali: Historie jedynki ǀ Sztuka Wrażliwości

W świecie detali: Historie jedynki ǀ Sztuka Wrażliwości
Data rozpoczęcia 2021-11-26
Data zakończenia 2021-12-09
Miejsce Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 7, sala wystawowa, II piętro
Organizator Fundacja Kultura Enter
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

Aleksandra Rogala zawsze uwielbiała rysować. Stworzyła postać, którą nazwała Jedynką i rysowała Jedynkę w różnych codziennych sytuacjach. Narysowała kilkadziesiąt takich krótkich historyjek. Tworzy zarówno ilustracje, jak i historie; na podstawie dwóch z nich powstał film animowany. U Aleksandry Rogali w wieku trzech lat zdiagnozowano autyzm dziecięcy, w wieku dziesięciu lat dodatkowo niepełnosprawność intelektualną w stopniu umiarkowanym. Autorka  mówi niewiele, tym bardziej interesujące są historie, które opowiada poprzez rysunek. Teksty do nich pisze Marta Sierocka-Rogala, na podstawie bezpośrednich pytań: „Co się dzieje?”, „Co jest na obrazku?”.

Kiedy: wernisaż wystawy odbędzie się 26 listopada o godz. 19.00. Wystawa czynna do 9 grudnia

Współfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.