W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

W tym szaleństwie jest metoda

W tym szaleństwie jest metoda
Data rozpoczęcia 2019-12-14
Godzina rozpoczęcia 16:30
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 12/15 zł
Kategoria Film

Pewnego razu w Hollywood. To próba rozliczenia się z aktorskim dorobkiem, która bardzo często ustępuje miejsca przewrotnemu kryminałowi i zwariowanej komedii pomyłek. Polska premiera.

Jason Mewes po sukcesie filmu, w którym wcielił się w niepoważnego gawędziarza-erotomana, przeżywa aktorski kryzys. Wszyscy oczekują od niego zabawnych ról i nieustannego odtwarzania postaci Jaya – uważają bowiem, że tylko do tego się nadaje. Nikt nie traktuje go poważnie, podczas gdy jemu marzy się wielki ekranowy sukces. Jego wieloletni przyjaciel Kevin Smith opowiada mu o niezwykłym poradniku metody aktorskiej, który mógłby zmienić jego życie. Jason odnajduje książkę, która „raz przeczytana, nie może zostać odprzeczytana”. Jego kariera powoli nabiera rozpędu, nastawienie ulega zmianie, a na horyzoncie pojawia się szansa udziału w oscarowej produkcji. Niespełniony aktor zrobi wszystko, żeby wykorzystać okazję. Jay kontratakuję… jednak nie wszystko idzie zgodnie z planem. Rozpoczyna się seria nieporozumień, podczas której padnie niejeden trup.

Reżyserski debiut Jasona Mewsa może i nie należy do najlepszych technicznie, ale nadrabia wszelkie niedoskonałości ogromną dawką pozytywnej energii. Niedorzeczna i absurdalna historia łączy w sobie prawdziwe postaci, filmową fikcję, kuriozalne sytuacje, wyśmiewanie stereotypów i całą masę ukłonów dla dorobku Mewsa i Smitha. „W tym szaleństwie jest metoda” to próba rozliczenia się z aktorskim dorobkiem, która bardzo często ustępuje miejsca przewrotnemu kryminałowi i zwariowanej komedii pomyłek. To produkcja, w której najlepiej bawią się sami aktorzy, a my możemy bawić się z nimi. To też jedyna okazja, aby zobaczyć Danny’ego „Maczetę” Trejo… w różowym boa.
Film Mewsa jest ostatnią produkcją, w jakiej przed śmiercią zagrał legendarny twórca komiksów Stan Lee.

premiera: FrightFest 2019
reżyseria: Jason Mewes
obsada: Jason Mewes, Kevin Smith, Gina Carano, Jaime Camil
kryminał, komedia / USA / 2019
czas trwania: 99 min