W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wagary w Filharmonii. Koncert symfoniczny ,,O wiedźmie, batucie i zaczarowanej nucie”

Wagary w Filharmonii. Koncert symfoniczny ,,O wiedźmie, batucie i zaczarowanej nucie”
Data rozpoczęcia 2023-03-21
Godzina rozpoczęcia 09:00
Miejsce Filharmonia im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie, ul. M. Curie-Skłodowskiej 5
Organizator Filharmonia im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie
Udział Płatny
Kategoria Koncert

Specjalny koncert symfoniczny dla całych rodzin z muzyką E. Griega, czy M. Ravela. W programie znajdą się znane wszystkim dzieła muzyki klasycznej – od popularnego „Poranka” E. Griega do „Mojej matki gęsi” M. Ravela. Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Lubelskiej poprowadzi Marcin Mirowski – znany lubelskiej publiczności dyrygent, kompozytor i aranżer.

„W królestwie muzyki” to cykl koncertów – bajek edukacyjnych z udziałem orkiestry symfonicznej. Kolejne historie, dziejące się w Królestwie przedstawia narratorka siedząca na scenie wraz z muzykami. Opowieść ilustrowana jest utworami symfonicznymi lub ich fragmentami. Opowieściom towarzyszą ilustracje wyświetlane na ekranie.

Najważniejsza w tym dniu będzie Królewna Melodia, córka Króla Symfoniusza i Królowej Kantyleny, która przygotowuje się do urodzin. Ma ona wejść do Tajemniczego Ogrodu Harmonii. Niestety okazuje się, że jeden z klejnotów w koronie Królewny – Nutka La – został odmieniony na fałszywy, co może uniemożliwić otwarcie bramy do ogrodu. Królewna podejrzewa, że nutkę podmieniły Wiedźma Batuta i Czarownica Partytura, o których w Królestwie opowiada się dzieciom bajki. Z pomocą dzielnych Instrumentów Królewna próbuje odzyskać Nutkę La. Przy okazji dowiaduje się jakie instrumenty grają w orkiestrze Króla Symfoniusza oraz czym naprawdę są partytura i batuta.

Koncert jest powtórką koncertu symfonicznego, który odbył się w ferie zimowe (19 stycznia 2023).

Wystąpią:

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej
Marcin Mirowski – dyrygent
Beata Młynarczyk – narratorka koncertu/ autorka bajki

W programie m.in. Suita „Peer Gynt” („Poranek”, „W grocie króla gór”) E. Griega i „Moja matka gęś”, „Rozmowa Pięknej i Bestii”, czy „Tajemniczy ogród” M. Ravela

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej