W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Warsztat: Lecimy w kosmos!
Data rozpoczęcia 2021-11-27
Godzina rozpoczęcia 11:00
Miejsce Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 7
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Warsztaty

Dziewczyny! Lecimy w kosmos z książkami Stanisława Lema! Podczas zajęć sprawdzimy, jak wygląda życie na stacji kosmicznej i na co musimy być przygotowane wybierając się na Księżyc. Dowiemy się też, jak wyglądają mieszkańcy innych planet i co myślą o Ziemi i Ziemianach, a niestety: „Ludzkość widziana oczami Innych nie robi najlepszego wrażenia”. Przygotujcie się też na pracę nad krótkim filmem o przygodach agresywnych ziemniaków w Kosmosie. Niech Lem nas zainspiruje, a my zrobimy swoje! Warsztaty skierowane są do kobiecych, kreatywnych, niebojących się wyzwań zespołów rodzinnych. 

Prowadzenie: Ewa Solarz
Dla kogo: dla Dziewczyn od 10 lat i ich Mam/Babć/Opiekunek
Zapisy: udział w warsztatach jest bezpłatny, obowiązują zapisy przez formularz online dostępny na stronie internetowej Warsztatów Kultury.

Ewa Solarz – historyk sztuki, kuratorka wystaw, autorka książek dla dzieci. Przez wiele lat dziennikarka i redaktor naczelna w magazynach i serwisach wnętrzarskich, dziś zajmuje się popularyzacją polskiego dizajnu w kraju i zagranicą. Kuratoruje szereg projektów i wystaw związanych ze sztuką, designem, ilustracją książkową i ekologią, tworzy i prowadzi warsztaty i lekcje, recenzuje książki dla dzieci. Autorka książek m.in. „D.E.S.I.G.N.”, „Pan Nowoczesny, czyli kolorowe życie w białej Gdyni”. Kuratorka licznych wystaw m.in: „Wszystko widzę jako sztukę”, „Elementarz polskiego dizajnu”, „Peekaboo”, ”Miasto i las". Współpracuje m.in. z Instytutem Adama Mickiewicza, Narodowym Centrum Kulutry, Narodową Galerią Zachęta, Łódź Design Festival, Gdynia Design Days, Muzeum Miasta Gdyni, Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli, Galerią Arsenał w Białymstoku, Instytutem Dizajnu Kielce, Galerią Elektrownia w Radomiu.