W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Warsztaty - Agnieszka Kasprzak

Warsztaty - Agnieszka Kasprzak
Data rozpoczęcia 2021-05-09
Godzina rozpoczęcia 13:30
Miejsce Facebook Weekend z Florystyką - Lublin
Udział Bezpłatny
Kategoria Wydarzenie

Trzecia edycja Weekendu z Florystyką odbędzie się w dniach 8-9 maja 2021 roku, na placu Teatralnym przed gmachem CSK oraz online na profilach organizatorów na Facebooku.

Festiwal tworzony jest przy współpracy Szkoły Policealnej Pracowników Służb Społecznych, kierunku Architektura Krajobrazu KUL  oraz Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Partnerami wydarzenia są Stowarzyszenie Florystów Polskich i kwartalnik Florysta. Pomysłodawcą i koordynatorem wydarzenia jest Paweł Adamiec.

Celem Weekendu z Florystyką jest popularyzacja wiedzy z zakresu przyrodoznawstwa i rękodzieła. Wydarzenie skierowane jest zarówno do zawodowców, jak i amatorów zainteresowanych sztuką układania kwiatów i aranżacji przestrzeni. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest PIĘKNO Z ODZYSKU, odnoszące się do ochrony środowiska, nurtu zero waste czy działań recyklingowych.

Główną atrakcją tegorocznego Weekendu z florystyką będzie wystawa instalacji artystycznych opartych na materiale roślinnym, wykonanych przez słuchaczy i absolwentów kierunku florystyka SPPSS i  studentów architektury krajobrazu KUL oraz pokazy i warsztaty florystyczne online na Facebooku.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej