W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Warsztaty dla dzieci i młodzieży: Co w głowie piszczy? – o tym, jak człowiek odbiera muzykę i co robić, by wykorzystać jej moc

Warsztaty dla dzieci i młodzieży: Co w głowie piszczy? – o tym, jak człowiek odbiera muzykę i co robić, by wykorzystać jej moc
Data rozpoczęcia 2015-04-11
Godzina rozpoczęcia 09:30
Miejsce Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Al. Racławickie 14
Kategoria Film


dzieci i młodzież 12-15 lat

Chyba niewiele jest ludzi na świecie, którzy nie lubą czasem posłuchać muzyki. Muzyka nas otacza: słyszymy ją w radiu, telewizji, centrach handlowych czy na lodowisku. Umila nam czas, przywołuje wspomnienia, pozwala się zrelaksować lub nabrać energii. Muzyka jest fenomenem i kryje wiele tajemnic. Zaproponowane zajęcia mają na celu szukanie odpowiedzi na niektóre z tych tajemnic. Będziemy starali się odpowiedzieć sobie na pytania: Jak to jest, że taki zestaw dźwięków, jaki słyszymy przy ruchliwej ulicy, nazywamy hałasem, a inny zestaw dźwięków nazywamy muzyką? Dlaczego jedni ludzie lubią słuchać muzyki pop, a inny muzyki poważnej? Jak to jest że nasz mózg słyszy muzykę? Co się dzieje z muzyką, gdy coś w mózgu działa nie tak, jak powinno? I jak wykorzystać potencjał muzyki by pomagał nam radośniej żyć, lepiej się uczyć i lepiej odpoczywać? Uczestnik zajęć ubogaci się ponadto wiedzą o specyficznych zjawiskach w świecie odbioru muzyki takimi jak słuch absolutny, amuzja czy dysrytmia.

Warsztat jest częścią semestralnego „Pakietu rodzinnego”. Opłata za uczestnictwo w pojedynczym warsztacie: 38 zł (cały pakiet 150 zł); zniżki przy zapisie więcej niż jednego dziecka. W czasie trwania warsztatów dla dzieci opiekunowie mają okazję uczestniczyć w równolegle odbywających się zajęciach zatytułowanych  Historia od kuchni. Kulinaria w kulturze polskiej. Informacje i zapisy: Uniwersytet Otwarty KUL, Al. Racławickie 14, pokój 109a; tel. 81 445 4290; otwarty@kul.pl; www.open.kul.pl.