W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Warsztaty dla koordynatorów wolontariatu

Warsztaty dla koordynatorów wolontariatu
Data rozpoczęcia 2021-11-27
Data zakończenia 2021-11-28
Miejsce Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a, sala widowiskowa, II piętro
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Warsztaty

Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają na dwa dwudniowe warsztaty skierowane do pracowników oraz współpracowników instytucji kultury i organizacji pozarządowych, którzy w codziennej pracy korzystają ze wsparcia wolontariuszy lub są zainteresowani tym tematem.

„Komunikacja – warsztat dla koordynatorów wolontariatu”

Umiejętność sprawnego i efektywnego komunikowania się to jedna z istotniejszych kompetencji umożliwiających wchodzenie w harmonijne i owocne interakcje z innymi ludźmi. Jest ona pożądana zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Rozwijanie tej cechy ma szczególne znaczenie dla koordynatorów wolontariatu. Z jednej strony umożliwia stworzenie autentycznej społeczności osób związanych wspólnotą wartości, z drugiej zaś ma strategiczne znaczenie w zarządzaniu zespołem wolontariuszy i budowaniu ram efektywnej współpracy.

Podczas dwudniowego warsztatu przyjrzymy się m.in. funkcjom, barierom i rodzajom komunikacji interpersonalnej. Poznamy swój styl komunikowania się. Przeanalizujemy kluczowe momenty i wyzwania komunikacyjne w cyklu współpracy z wolontariuszem. Będziemy poznawać i ćwiczyć komunikację empatyczną i asertywną. Pochylimy się nad sytuacjami, które są wyzwaniami komunikacyjnymi w pracy koordynatora wolontariatu. Będziemy też odkrywać, jakie narzędzia możemy wprowadzać, żeby jak najskuteczniej odpowiadać na komunikacyjne wyzwania, pojawiające się w naszych instytucjach i organizacjach.

Prowadzenie: Dominika Witkowska
Kiedy: 27-28 listopada 2021 r. (sobota i niedziela), godz. 10.00–14.00
Koszt: Udział bezpłatny. Zapisy przez formularz on-line dostępny na stronie internetowej Warsztatów Kultury do 7 listopada 2021 r. Informacja o wynikach rekrutacji zostanie przesłana mailowo do uczestników 10 listopada 2021 r.

Organizatorzy nie zwracają kosztów podróży, ale zapewniają certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu.

Dominika Witkowska – psychoterapeutka prowadząca terapię indywidualną, par oraz grupowe warsztaty rozwojowe. Doświadczona koordynatorka wolontariatu, aktualnie szkoląca i wspierająca wdrażanie wolontariatu w całej Polsce, przede wszystkim w instytucjach kultury i pomocy społecznej. W latach 2018-2021 w ramach projektu „Ochotnicy warszawscy” prowadzonego przez Zespół Rozwoju Wolontariatu w Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy wspierała rozwój wolontariatu senioralnego i międzypokoleniowego w ramach struktur miejskich oraz współpracy międzysektorowej; szkoliła w ramach „Programu rozwoju wolontariatu w domach kultury m.st. Warszawy” oraz „Programu rozwoju wolontariatu w bibliotekach publicznych m.st. Warszawy”. Autorka i koordynatorka wielu projektów wolontariackich i e-wolontariackich, konsultantka merytoryczna programu rozwoju wolontariatu w placówkach opiekuńczo-wychowawczych oraz licznych innowacji społecznych. Współpracowała m.in. z Narodowym Centrum Kultury, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Towarzystwem Inicjatyw Twórczych „ę”, Pomorską Fundacją Filmową, Centrum Aktywności Międzypokoleniowej „Nowolipie”.