W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Warsztaty do wystawy „Ekonomiczne Zoo”

Data rozpoczęcia 2015-07-03
Godzina rozpoczęcia 11:00
Miejsce Filia nr 37 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego, Bazylianówka 85
Kategoria Wystawa

Chcecie zobaczyć jak rośnie Inwestycja? Albo poszukać ukrytych Zaskórniaków? Macie odwagę stanąć oko w oko z Debetem? Nie wiecie o co chodzi? Bez obaw – wstąpcie do Ekonomicznego Zoo, a wtedy wszystko stanie się dla Was jasne.

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie zaprasza do Filii nr 37 (ul. Bazylianówka 85) do oglądania wystawy „Ekonomiczne Zoo” powstałej w oparciu o książkę „Zaskórniaki i inne dziwadła z krainy portfela. Liczby kultury” Grzegorza Kasdepke oraz ilustracje Daniela de Latour. Ekspozycję będzie można oglądać od 2 do 16 lipca 2015 r.

3 lipca, o godz. 11:00 MBP zaprasza na warsztaty dla dzieci, podczas których nauczą się one oszczędzać oraz poznają takie zagadnienia z ekonomii, jak: akcja, fiskus, zarobki, manko, zaskórniaki czy bezrobocie. Warsztaty poprowadzą: Daniel de Latour, ilustrator, grafik, muzyk oraz Iwona Hardej, redaktorka, recenzentka, krytyk literacki.

Daniel de Latour – urodzony w 1971 r. Ukończył Liceum Plastyczne w Kielcach. Współpracuje z czasopismami dla dzieci („Miś”, „Świerszczyk”, „Świat przygód z Hugo”, „Naucz mnie Mamo”) i dla dorosłych („Wysokie Obcasy”, „Art.&Business”, „Dziecko”). Rysuje komiksy. Za komiks „Gołębiarz” o chłopcu, który ginie zastrzelony przez snajpera, otrzymał drugie miejsce w konkursie Muzeum Powstania Warszawskiego. Ilustruje książki dla dzieci. Szczególnie znane są: „Atlas Świata – Ameryka Południowa, gdzie można znaleźć mnóstwo ciekawych, zabawnych szczegółów zachęcających do odkrywania klimatu Amazonii, Rio de Janeiro, kultury Inków, Majów oraz „Wyprawa do kraju księcia Marginała” Henryka Bardijewskiego, za którą otrzymał nominację do nagrody PS IBBY Książka Roku 2009.

Iwona Hardej – od zawsze związana zawodowo i prywatnie ze światem książek. Redaktor naczelna Serwisu internetowego bomba.pl. Laureatka nagrody PS IBBY za upowszechnianie czytelnictwa, Medalu Pamiątkowego PTWK i Medalu Fundacji ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom. Prywatnie mama dwójki dzieci, miłośniczka kotów, sztuki japońskiej i secesji.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne