W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Warsztaty: Lekcje sztuki dla małych i dużych – Zasadź, podlej, podaruj!

Warsztaty: Lekcje sztuki dla małych i dużych – Zasadź, podlej, podaruj!
Data rozpoczęcia 2014-07-02
Godzina rozpoczęcia 15:00
Kategoria Warsztaty

Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają małych i dużych do wspólnej zabawy. Będziemy szukać ukrytych skarbów, lepić własne donice i wspólnie sadzić rośliny.

„Zasadź, podlej, podaruj!” to warsztaty dla miłośników wnikliwej obserwacji przyrody i spędzania czasu w rodzinnym gronie. Pierwszego dnia uczestnicy postarają się odkryć na nowo przestrzeń Błoni pod Zamkiem. Będą szukać ukrytych przez Elżbietę Jabłońską artystkę i prowadzącą spotkanie tajemniczych przedmiotów. Później stworzą z nich pojemniki i donice, zasadzą własne kompozycje roślin i przekażą je pod opiekę wybranym instytucjom kultury. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Na warsztaty obowiązują zapisy pod nr tel. 81 533 08 18 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9:30 – 16:30). Liczba miejsc jest ograniczona.

Prowadzenie: Elżbieta Jabłońska, ukończyła studia na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, gdzie aktualnie pracuje w Zakładzie Rysunku. Twórczość Jabłońskiej wpisywana jest często w obręb sztuki feministycznej czy postfeministycznej, choć artystka unika tak jednoznacznego przypisania. Tworzy głównie instalacje, fotografie oraz działania czasowo-przestrzenne, performance. Wykorzystując i przekształcając popkulturowe stereotypy i klisze kobiecości prowadzi przepełnioną ironią grę z rolami społecznymi przypisanymi kobiecie, a jednocześnie – z mechanizmami instytucji sztuki. Poddaje też refleksji zaangażowanie społeczne artystów (cykl „Pomaganie”) oraz bada relacje semantyczne, niepokoi widza nieadekwatnością formy i treści językowego zapisu (neony). Mieszka i pracuje w Kozielcu i Toruniu.

Warsztaty „Zasadź, podlej, podaruj!” są pierwszym spotkaniem z cyklu Lekcje sztuki dla małych i dużych. Jest to kompletny program edukacyjny, składający się z cyklu zajęć teoretycznych i praktycznych na temat sztuk wizualnych. Na warsztaty zaproszone są zarówno dzieci i młodzież, jak i osoby dorosłe. Dzięki zajęciom uczestnicy rozwiną twórcze myślenie i wyobraźnię, poznają pojęcia z zakresu plastyki oraz historię i style obecne w sztuce na przestrzeni wieków, a także nauczą się odbierać sztukę współczesną.

Organizator: Warsztaty Kultury w Lublinie
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego