W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Warsztaty: Młodzieżowa Scena Andersena

Warsztaty: Młodzieżowa Scena Andersena
Data rozpoczęcia 2023-10-30
Godzina rozpoczęcia 09:30
Miejsce Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, plac Teatralny 1
Organizator Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie
Udział Płatny
Kategoria Warsztaty

Organizator zaprasza młodzież w wieku 15 – 17 lat do wzięcia udziału w programie Młodzieżowa Scena Andersena  – cyklu warsztatów teatralnych zakończony prezentacją spektaklu.

Celem projektu jest stworzenie innowacyjnego spektaklu teatralnego z udziałem młodzieży, poruszającego treści i tematy faktycznie interesujące odbiorców i opierające się na ich rzeczywistych doświadczeniach, a następnie włączenie spektaklu w repertuar Teatru H. Ch. Andersena. Uczestnicy projektu będą mieli nie tylko wpływ na kształt spektaklu, ale również zagrają w nim. Powstały spektakl zostanie zaprezentowany 3-krotnie i będzie połączony z warsztatami po spektaklu dla publiczności. Na koniec powstanie raport, podsumowujący ten proces.

Projekt poprowadzą: Krzysztof Rzączyński – reżyser, dyrektor Naczelny i Artystyczny Teatru Andersena, Joanna Rzączyńska – aktorka teatralna i filmowa, dramaturżka i Małgorzata Adamczyk – instruktorka teatralna, pedagożka teatru, reżyserka. Koordynatorka działu edukacji teatralnej w Teatrze im. H. Ch. Andersena

Zapisy ruszają od poniedziałku, 19 czerwca od godz. 9:00 i będą trwać do niedzieli, 25 czerwca, do godz. 24:00. 

Projekt trwa cały rok: rekrutacja 19 – 25 czerwca 2023 / warsztaty teatralne: 10 – 21 lipca 2023 / próby do spektaklu: wrzesień – październik 2023 / pokaz spektaklu: 29 – 30 października 2023.

Europejska Stolica Młodzieży – Lubllin 2023

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Projekt edukacyjny otrzymał honorowy patronat Lubelskiego Kuratora Oświaty.