W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Warsztaty perkusyjne – „Bardzo straszne dźwięki”

Warsztaty perkusyjne – „Bardzo straszne dźwięki”
Data rozpoczęcia 2024-06-30
Godzina rozpoczęcia 13:00
Miejsce Warsztaty Kultury, Grodzka 7, sala wystawowa – II piętro
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Warsztaty

Warsztaty perkusyjne – „Bardzo straszne dźwięki”  

Jakim głosem mówi zjawa? Co słychać kiedy ktoś się skrada w lesie? Jakie odgłosy mogą rozbrzmiewać w opuszczonym domu? Czy skrzypiąca podłoga zawsze przeraża? Jak wyobrażasz sobie brzmienie starego zamczyska? Podczas warsztatu stworzysz dźwięki jak z horroru. Spraw, by po usłyszeniu Twojej ścieżki dźwiękowej włos się jeżył na głowie, a przez ciało przebiegały ciarki. Możesz się zabawić zupełnie na serio albo przygotować upiorny muzyczny żart.

Podczas warsztatów, które poprowadzi Zuzanna Ossowska, porozmawiamy o dźwiękach budzących grozę i ich znaczeniu dla wywołania określonego efektu w widzu/słuchaczu. Powspominamy najstraszniejsze odgłosy, jakie zostały w naszej pamięci. Poznamy podstawy tworzenia efektów dźwiękowych w kinie oraz, co najważniejsze, zastanowimy się jak mogą brzmieć miejsca opisane na kartach „Duchowego Przewodnika po Polsce” Martyny Skibińskiej (Wydawnictwo Dwie Siostry 2024) i postaci wykreowane przez Dominikę Czerniak-Chojnacką na potrzeby książki i wystawy „Duszne Historie”.    

Do dyspozycji warsztatowczów i warsztatowiczek będzie zestaw perkusjonaliów (floor tom, shaker, rura deszczowa itp.), pakiet różnych przedmiotów codziennego użytku (np. deska do krojenia, szklana butelka, gazeta), mikrofony, efekty i oczywiście własne głosy oraz ciała.

Zuzanna Ossowska – multiinstrumentalistka, songwriterka, producentka. Jej instrumentem dyplomowym jest gitara basowa, ale gra też na perkusji, pianinie, gamelanie (indonezyjskich idiofonach) i śpiewa. Literaturoznawczyni z doktoratem o muzyce w dwudziestowiecznej prozie, zajmuje się sztuką w teorii i praktyce: pisze artykuły naukowe i popularyzatorskie, prowadzi autorską rubrykę w magazynie „Muzyk”, gdzie przygląda się dźwiękom kulturoznawczym okiem. Swoją autorską muzykę publikuje pod szyldem OS.SO, ale pisze też piosenki dla innych artystów i zajmuje się ich produkcją. Jako edukatorka podchodzi do muzyki całościowo.

Warsztaty odbędą się w scenerii wystawy „Duszne historie”.

Informacje praktyczne:
Kiedy: 30 czerwca 2024 r., w godz. 13.00–13.40 – I grupa, 13.50–14.30 – II grupa
Dla kogo: dla dzieci w wieku 7+ wraz z opiekunami
Zapisy: przez formularz online dostępny na stronie innebrzmienia.eu, udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń

Wydarzenie jest częścią Festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia