W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Warsztaty Tańca Współczesnego

Warsztaty Tańca Współczesnego
Data rozpoczęcia 2008-05-18
Godzina rozpoczęcia 10:00
Godzina zakończenia 15:00
Kategoria Warsztaty

3 lekcje po 1,5 godziny każda z dwoma 15 minutowymi przerwami.

Zajęcia prowadzone będą na dwóch poziomach zaawansowania:
- początkujący
- średnio zaawansowany

Opłaty
- do dnia 14 maja - 100 zł
- w dniu rozpoczęcia warsztatów (17 maja) - koszt warsztatów - 120 zł
Wpłaty należy dokonać na numer konta Centrum Kultury W Lublinie
61 1240 1503 1111 0010 0136 6780
z dopiskiem Warsztaty - Wiosenne Forum Tańca Współczesnego
lub
w biurze Lubelskiego Teatru Tańca
oficyna CK, pokój numer 16
w godzinach 9:00 - 9:45, pokój numer 2, Centrum Kultury w Lublinie, ul.Peowiaków12

UWAGA:
- liczba miejsc ograniczona
- na zgłoszenia z potwierdzeniem wpłaty czekamy do dnia 14 maja

PROWADZĄCY:
Melissa Monteros – choreograf, tancerka, pedagog
Dyrektor Artystyczny i współtwórca W&M Physical Theatre (wraz z Wojciechem Mochniejem), a także profesorem wydziału tańca na Uniwersytecie w Calgary. Wraz z Wojciechem Mochniejem współtworzyła dwa festiwale w Polsce: Dance Explosions w Gdańsku oraz Międzynarodowy Festiwal Improwizacji w Zielonej Górze. Jako tancerz i pedagog Monteros rozwija się w technice Bartenieff , Pilates, Feldenkraisa, Aleksandra, metodzie Itcush, jest także dyplomowanym nauczycielem Gyrokinesis. Monteros była stypendystką Fullbrihta, została także odznaczona za wkład w rozwój tańca w Polsce. Współpracowała między innymi z Avi Kaiserem (Belgia), Davidem Monk, Darcy McGehee, Erin O’connor, Alpo Altokoski (Finland),. Oprócz pracy we własnym zespole , występowała również z wieloma zespołami m.in. z Finlandii. Obecnie współpracuje z Mochniejem w rozwoju Eko Dance Projects oraz the Centre for Movement Arts w Calgary.

W tańcu poszukuje wciąż miejsca dla swojej duszy..
Zajęcia prowadzone przez Melisse Monteros składają się z pracy nad codziennym ruchem rozwijanym i prowadzonym w kierunku bardziej skomplikowanych umiejętności związanych z techniką tańca współczesnego. Tematem zajęć będzie poznawanie własnego ciała przy pomocy technik Gyrokinesis, tańca współczesnego i nowoczesnego, contact improwizacji oraz technik teatru fizycznego. Materiał ruchowy będzie opierał się na skrętach, łukach i spiralach, które dają świadomość trójwymiarowości przestrzeni wokół nas. Ruch będzie inicjowany z różnych punktów tak by poznawać różne rodzaje energii i wysiłku. Zadania improwizacyjne pomogą w poszukiwaniach różnic ale i powiązań pomiędzy fizycznością, energią, radością, nasileniem, ciężarem i przyciąganiem.


Wojciech Mochniej – choreograf , tancerz, pedagog
Wraz z Melissą Monteros jest założycielem W & M Physical Theatre (poprzednio Gdański Teatr Tańca ) w roku 1994. Był tancerzem Śląskiego Teatru Tańca (1991 – 1994), z którym wystąpił w pracach wielu wpływowych artystów nowojorskich np. Anny Sokolov, Talleya Beatty, Marka Haima, Stephanie Skury i Risy Jaraslov. Tańczył także w spektaklach Alpo Altokoskiego (Finlandia), Avi Kaisera (Niemcy/Izrael), Paula Rossa, Davida Monka i Darcy McGehee (Kanada). Jako artysta improwizujący pobierał nauki u Raya Chunga, Chrisa Aikena i Davida Dorfmana. Pracując w teatrze studiował u polskich aktorów: Jana Peszka, Grzegorza Brala, Jacka Ozimka i innych. Występował gościnnie, również jako choreograf, w projektach realizowanych przez University of Calgary, Bruckner Conservatory w Austrii jak też w projektach EKO Dance w Kanadzie. Otrzymał nagrodę miast Gdańska i Lublina (pochodzi z Lublina!) za zasługi dla tańca współczesnego. Jego prace solowe prezentowano w HE concert w Calgary, Teatrze Narodowym w Warszawie i na Full Moon Dance Festival w Finlandii. Wykłada oraz systematycznie występuje na uniwersytecie w Calgary.. Jest częstym gościem artystycznym uczestniczącym w Dance Program na Univerytecie w Calgary, obecnie jest dyrektorem artystycznym Eko Dance Projects oraz the Centre for Movement Arts w Calgary.


Prowadząc zajęcia pracuje nad poczuciem grawitacji i ciężaru ciała, długości i przebiegu linii energetycznych, poszukując jednocześnie poczucia własnego centrum oraz izolacji poszczególnych części ciała. Kładzie nacisk na możliwości indywidualnego wzmocnienia motoryki ruchu, rozumienia działania i relacji ciała w przestrzeni oraz świadomość sposobów wykorzystywania różnych jakości ruchu. Istotnym elementem jest także silny akcent położony na wykorzystanie „momentum” i zawieszenia w ruchu.
Warsztaty budowane są w oparciu o różnorodne techniki tańca współczesnego, improwizacji oraz Gyrokinesis.