W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Warsztaty Tangos Flamenco
Data rozpoczęcia 2010-03-13
Godzina rozpoczęcia 11:00
Godzina zakończenia 13:00
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Warsztaty

Warsztaty przeznaczone są dla zarówno dla osób początkujących, jak również dla tych, które mają pewne doświadczenie w tańcu flamenco. Po krótkim wprowadzeniu do techniki flamenco, instruktorka z Estudio de Baile Flamenco Alegria będzie uczyła choreografii do tangos flamenco.

Tangos flamenco to jeden ze stylów tańca flamenco, który stanowi połączenie elementów andaluzyjskich oraz afrykańskich. Tangos tradycyjnie tańczony był w sposób zalotny i nieco kokieteryjny w parach damsko-męskich. Z czasem stał się tańcem solowym lub grupowym o bardziej wyszukanej choreografii, w której nadal wiodącą rolę odgrywają zmysłowe i miękkie ruchy na zgiętych kolanach. Konstrukcja tangos, oparta na pulsującym rytmie na 4, pozwala w dużej mierze na improwizację i naturalność.

Informacje i zapisy:
tel. kom. 601 379 276
info@estudioflamenco.pl
lub bezpośrednio w dniu warsztatów (13 marca) od godziny 10.30
Koszt: 60 zł /1 os./ dwudniowa edycja; (osoby uczące się i studiujące: 40 zł)

Warsztaty odbywają się w ramach działań ACK "Chatka Żaka" - Artystyczne Warsztaty Umiejętności

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej