W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Warsztaty: Tworzenie botanicznych witraży

Warsztaty: Tworzenie botanicznych witraży
Data rozpoczęcia 2023-08-29
Godzina rozpoczęcia 16:15
Miejsce Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1
Organizator Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Warsztaty

prowadzący: Jagoda Żyszkowska - absolwentka Wydziału Artystycznego UMCS. Od dwóch lat prowadzi własną pracownię "Dzikorośla" w Lublinie. Organizuje warsztaty z witrażu, mozaiki, kolażu, tworzenia biżuterii i odlewów jesmonitowych. Specjalizuje się w tworzeniu przezroczystych zielników i szklanych kolaży - kompozycji z suszonych roślin, zdjęć i grafik zamkniętych w szkle. Pracuje w technice witrażowej Tiffaniego i odlewach z żywicy epoksydowej. Więcej informacji o artystce ig @dzikorosla.

Podczas zajęć uczestnicy zapoznają się z techniką witrażową Tiffaniego i zamkną wybrane elementy w szkle. Połączą pracę taśmą miedzianą i poznają tajniki lutowania szklanych elementów za pomocą cyny.

Udział bezpłatny. Wejściówki do pobrania w Kasie Sklepiku Kulturalnego, codziennie w godz. 10:00 – 18:00. Warunkiem koniecznym udziału w warsztatach jest wypełnienie Karty Uczestnictwa.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej