W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Warsztaty: Wszystko gra
Data rozpoczęcia 2018-02-24
Godzina rozpoczęcia 10:00
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin", ul. Judyma 2a
Organizator Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”
Udział Płatny
Koszt udziału 5 zł
Kategoria Warsztaty

Czy po to, żeby wykorzystywać muzykę podczas zabaw ze swoim dzieckiem, musisz być uzdolniona muzycznie? – Ależ skąd! Czy wspólne muzykowanie może wpływać pozytywnie na rozwój Twojego dziecka, będąc jednocześnie frajdą dla całej rodziny? – Jak najbardziej!

Jeśli chcesz poznać proste i ciekawe aktywności muzyczne, które będziesz mogła potem wykorzystywać w czasie zabaw z dzieckiem – zapraszamy  na zajęcia.

Będziemy grać, śpiewać i tańczyć. Każdy będzie miał możliwość wypróbowania wielu instrumentów, tych popularnych i tych mniej znanych – stukających, grzechoczących oraz takich, które do złudzenia przypominają odgłosy natury. Sprawdzimy, w jaki sposób proste zabawy muzyczne mogą wspierać różne sfery rozwoju dziecka, takie jak koncentracja uwagi, pamięć, koordynacja wzrokowo-słuchowo-ruchowa czy sprawność manualna.

Koszt udziału – 5 zł
Koordynacja – Paula Krać
Zapisy –  

Anita Łucjan-Kowalska – muzykoterapeutka, psycholog i anglistka. Przez kilka ostatnich lat prowadziła zajęcia artystyczne z elementami arteterapii dla dzieci ze szkół podstawowych. Obecnie w pracy zawodowej koncentruje się głównie na muzykoterapii, a jej podopieczni, to osoby niepełnosprawne w różnym wieku. Uwielbia pracować z ludźmi, śpiewać, tańczyć, bawić się muzyką… i do tego samego zachęca uczestników swoich zajęć.

O Cyklu:

Czy są takie tematy, które chciałybyście zgłębić? Rzeczy, które chciałybyście własnoręcznie zrobić, ale nie macie na to czasu? Ja mam cała listę!

„My Mamy – Trzecie Oblicze” to kolejna odsłona cyklu spotkań dla Mam. Tym razem opiekę nad warsztatami powierzono mi – czyli Mamie! Traktuję to jako symboliczne zaproszenie Nas wszystkich do współtworzenia tych spotkań. Chcę, by były one odpowiedzią na Nasze potrzeby –  wyjścia z domu, spotkania z innymi Mamami, zrobienia czegoś twórczego i przede wszystkim zgłębienia wiedzy na nurtujące nas tematy. Na spotkaniach możemy zrobić wszystko to, na co w domu nie mamy czasu ani warunków. Warsztaty manualne będą przeplatać się z warsztatami wiedzy o rodzicielstwie i rozwoju osobistego. Mamo, jeśli potrzebujesz złapać oddech i zaczerpnąć inspiracji – zapraszamy!