W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

"Warzywa są z kosmosu" Teatr Małego Widza

"Warzywa są z kosmosu" Teatr Małego Widza
Data rozpoczęcia 2016-01-17
Godzina rozpoczęcia 16:00
Miejsce Teatr Stary, ul. Jezuicka 18 Lublin
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 30 zł-bilety sprzedawane są dla dzieci – opiekunowie bezpłanie
Kategoria Spektakl

Soczyste, smaczne, piękne i zdrowe – świeże warzywa we własnej osobie. Mają zjawiskowe kształty, faktury, kolory, fikuśne liście, odnogi i odnóżki, czasem mają wąsy i bujne czupryny, rzadziej brodę i krótką grzywkę. Bywają dziwne, pomarszczone, parchate i pryszczate, ale też gładkie, delikatne, karbowane i pozawijane. A smakują? 


Kosmicznie! Właśnie! Ciekawe, czy można zbudować z nich rakietę i polecieć w kosmos? Może istnieje tam, gdzieś, wysoko, jakaś warzywna galaktyka, marchewkowe drogi, planety wielkie jak kapusta, rzodkiewkowe gwiazdozbiory, meteory: pory i szczypiory, albo cebulowe księżyce i paprykowe mgławice. W teatrze wszystko jest możliwe, wszystko jest na wyciągnięcie ręki. Nie trzeba lat świetlnych, żeby zobaczyć wielkie warzywne konstelacje, wystarczy dać się porwać nieziemskiej grawitacji, w tej niezwykłej, dyniowej wariacji.

Inspiracją do powstania spektaklu były autorskie warsztaty Izabeli Jedrulak-Mocur pt. "Wiosenne ogórdki i ich ludki" przeprowadzone w Teatrze Małego Widza w marcu 2014 r.
Zachęcamy do odwiedzenia bloga emilowowarsztatowo.blogspot.com prowadzonego przez Izę, który jest zapisem jej pracy twórczej i warsztatowej.


reżyseria: Agnieszka Czekierda
scenografia: Agnieszka Czekierda i Dominika Lenart
reżyseria światła: Sebastian Kozioł
wsparcie techniczne: Michał Foltak
występują: Bartek Adamczyk i Arkadiusz Wrzesień


Cena: 30 zł (bilety sprzedawane są dla dzieci – opiekunowie wchodzą bezpłatnie. Uwaga! razem z dzieckiem na scenie, gdzie odbywają się przedstawienia może przebywać tylko jeden opiekun, drugi opiekun chcący uczestniczyć w przedstawieniu zajmuje miejsce na widowni). Bilety na spektakl można kupić tylko w kasie teatru. 


Spektakl dla dzieci w wieku 1 - 5 lat

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej