W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Weekend z florystyką | Nieznane Oblicza Roślin

Weekend z florystyką | Nieznane Oblicza Roślin
Data rozpoczęcia 2023-06-10
Godzina rozpoczęcia 17:00
Data zakończenia 2023-06-11
Miejsce Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1 | plac Teatralny i Foyer Sali Operowej
Udział Bezpłatny
Kategoria Wydarzenie

Piąta edycja Weekendu z Florystyką odbędzie się w dniach 10-11 czerwca 2023 roku na placu Teatralnym przed gmachem CSK oraz wewnątrz budynku, na Poziomie +1 we Foyer Sali Operowej.

Festiwal tworzony jest przez Szkołę Policealną Pracowników Służb Społecznych, Architekturę Krajobrazu KUL oraz Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Partnerem wydarzenia jest Stowarzyszenie Florystów Polskich.

Wydarzenie odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego.

Celem Weekendu z Florystyką jest popularyzacja wiedzy z zakresu przyrodoznawstwa, rzemiosła i sztuk wizualnych. Wydarzenie skierowane jest zarówno do zawodowców, jak i amatorów zainteresowanych technikami układania kwiatów i aranżacją przestrzeni. Hasło przewodnie tegorocznej edycji to NIEZNANE OBLICZA ROŚLIN, odnoszące się do nurtu zero waste i upcyklingu oraz do nietypowego zastosowania materiału florystycznego. Wydarzenie ma za zadanie promowanie idei związanych z ponownym wykorzystaniem elementów odpadowych i nadawaniem im nowej wartości. Pomysłodawcą i koordynatorem wydarzenia jest Paweł Adamiec. Główną atrakcją tegorocznego Weekendu z Florystyką będzie całodobowa wystawa instalacji artystycznych opartych na materiale roślinnym, wykonanych przez słuchaczy i absolwentów kierunku florystyka oraz studentów Architektury Krajobrazu KUL. W sobotę planowane są również warsztaty florystyczne dla amatorów działań kreatywnych oraz konkursy. A w niedzielę pokazy Mistrzów Florystyki, w trakcie których na oczach widzów powstaną niezwykłe florystyczne aranżacje.

Wstęp wolny | Obowiązują zapisy na warsztaty

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej