W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Weekendowe warsztaty flamenco

Weekendowe warsztaty flamenco
Data rozpoczęcia 2010-02-06
Godzina rozpoczęcia 11:00
Godzina zakończenia 13:00
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Warsztaty

Flamenco to zmysłowy taniec i żywiołowa muzyka. To także swoista filozofia życia i sposób na wyrażenie własnej ekspresji, stworzenia czegoś indywidualnego. Naukę tańca flamenco można rozpocząć w każdym wieku. Najważniejszą rzeczą jest wrażliwość na muzykę.
Warsztaty przeznaczone są dla osób początkujących, które nie mają żadnego lub niewielkie doświadczenie w tańcu flamenco. Podczas zajęć, instruktorka z Estudio de Baile Flamenco Alegria przedstawi zasady tego wyjątkowego tańca. Dzięki warsztatom uczestnicy będą mogli opanować podstawowe rytmy i figury taneczne, pracę rąk, ruchy bioder, ramion, łokci, obroty. Ponadto zapoznają się z techniką stepów oraz palmas (wyklaskiwanie rytmu). Dla osób zainteresowanych, istnieje możliwość kontynuacji nauki tańca flamenco w ramach Artystycznych Warsztatów Umiejętności.
Estudio de baile Flamenco Alegria jest miejscem, w którym skupiają się miłośnicy sztuki flamenco: muzyki i tańca. Pomysłodawczyniami i założycielkami Estudio są Łucja Krasińska i Aleksandra Gadzało. Estudio to nie tylko szkoła tańca, ale także popularyzator kultury i sztuki Andaluzji. To pomysłodawca i współorganizator Festiwalu Flamenco Fiesta Alegria, którego druga edycja odbyła się w tym roku w Lublinie.

Informacje i zapisy:
tel. kom. 601 379 276
e-mail: info@estudioflamenco.pl
lub bezpośrednio w dniu warsztatów; Hol (I p.), 6 lutego od godziny 10.00
Ilość miejsc ograniczona
Wstęp wolny