W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wernisaż wystawy "Stary Początek"

Wernisaż wystawy "Stary Początek"
Data rozpoczęcia 2021-11-26
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Krakowskie Przedmieście 53
Organizator Pracownia Otwarta LuCreate
Udział Bezpłatny
Kategoria Wernisaż

Pracownia Otwarta LuCreate zaprasza na wernisaż wystawy "Stary Początek" Karola Pomykały. Artysta w swojej twórczości łączy ze sobą dwie skrajnie różne techniki - tradycyjną grafikę warsztatową, którą jest linoryt oraz wirtualną rzeczywistość. 

Karol Pomykała – artysta grafik, dr. sztuk pięknych, dyrektor artystyczny. Urodzony w Zamościu, na co dzień żyje w Warszawie. Tworzy prace głównie w technice linorytu, łącząc tradycyjną grafikę artystyczną z nowymi technologiami, tworząc instalacje graficzne łączące VR i linoryt.
Brał udział w wielu ogólnopolskich i międzynarodowych wystawach, prace jego autorstwa otrzymują wiele prestiżowych nagród i wyróżnień w kraju i na świecie, z czego największym uznaniem jego twórczości było przyznanie w 2018 roku Grand Prix Międzynarodowego Triennale Grafiki w Krakowie. Linoryty Karola Pomykały można podziwiać w muzeach i prywatnych kolekcjach w Polsce i za granicą.