W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wernisaż wystaw "Muzyka rzeźby" i "To jest mój Meksyk"

Wernisaż wystaw "Muzyka rzeźby" i "To jest mój Meksyk"
Data rozpoczęcia 2010-10-08
Godzina rozpoczęcia 11:00
Miejsce Młodzieżowy Dom Kultury nr 2, ul. Bernardyńska 14a
Kategoria Wernisaż

Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 zaprasza na wernisaż wystawy "Muzyka rzeźby" meksykańskiego rzeźbiarza Jorge Gonzaleza Velazqueza. Składa się na nią 16 rzeźb wykonanych z włókna szklanego o wysokości 1,5 m i szerokości 40 cm. Jorge González Velázquez urodził się w mieście Meksyk w 1966 r. Studiował w państwowej Szkole Malarstwa, Rzeźby i Ryciny „La Esmeralda” Narodowego Instytutu Sztuk Pięknych, specjalizując się w rzeźbie. Uczestniczył w dwudziestu wystawach zbiorowych w Meksyku i Europie. Jego warsztat rzeźbiarski obejmuje wiele materiałów i technik, choć brąz i pianka poliuretanowa odegrały w jego twórczości rolę dominującą. Sam wykonuje odlewy własnych rzeźb.
Pracom Jorge Gonzáleza Velázqueza towarzyszyć będzie wystawa pokonkursowa XIII Międzynarodowego Konkursu Rysunku dla Dzieci To jest mój Meksyk z tematem "Niepodległość i Rewolucja Meksykańska widziane oczami dzieci z całego świata". Na wystawie prezentowane są repliki 64 rysunków (30cm x 30 cm). Wśród wyróżnionych prac, znalazły się rysunki dzieci z Biłgoraja: dziesięcioletniej Oli Rapy, siedmioletniego Pawła Kłubko oraz dziewięcioletniej Natalii Zerebiec (brak pracy na wystawie). Paweł i Ola znaleźli się pośród piętnastu laureatów konkursu, a Natalia otrzymała jedno z dwunastu wyróżnień, które przyznało jury konkursu.

Wystawę otworzy Ambasador Meksyku, Raphael Steger.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej