W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wernisaż wystawy Artyści Sztuk Wizulanych UMCS

Wernisaż wystawy Artyści Sztuk Wizulanych UMCS
Data rozpoczęcia 2022-10-14
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1
Organizator Centrum Spotkania Kultur
Udział Płatny
Kategoria Wernisaż

Wernisaż: 14 października 2022, godz. 18:00 w przestrzeni Aleja Kultur -1

Wystawa prezentowana będzie: 15-30 październik 2022 w Galerii Wystaw Czasowych -1 / City Project -1

Wystawa przygotowana przez Instytut Sztuk Pięknych w ramach obchodów jubileuszu 50 – lecia kierunków artystycznych na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. To najpełniejszy dotychczas pokaz dokonań twórczych artystów stanowiących kadrę naukowo-dydaktyczną Instytutu. Kadrę niezwykle różnorodną w zakresie reprezentowanych dyscyplin artystycznych i postaw twórczych, o której randze najlepiej świadczy przyznana już po raz trzeci z rzędu kategoria naukowa „A” w zakończonej właśnie ewaluacji nauki i twórczości artystycznej polskich uczelni wyższych.

Wystawa składać się będzie z dwóch części. Pierwsza część, w Galerii Wystaw Czasowych -1, zaprezentuje prace artystów pedagogów z Katedry Malarstwa i Rysunku oraz Katedry Intermediów. Jej kuratorami są prof. Sławomir Toman i prof. Robert Kuśmierowski. Druga część wystawy w Galerii City Project-1, której kuratorem jest prof. Krzysztof Szymanowicz będzie prezentowała prace artystów pedagogów z Katedry Grafiki Warsztatowej, Katedry Projektowania i Druku Płaskiego, Katedry Mediów Cyfrowych oraz Katedry Rzeźby i Ceramiki.

Wystawa czynna wt. – czw. w godz. 13:00-18:00 oraz pt. – ndz w godz. 12:00-18:00.

Bilety w kasie CSK oraz na bilety.spotkaniakultur.com

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej