W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wernisaż wystawy: Brygida, Andrzej, Weronika Boruch Kolekcje rodzinne

Wernisaż wystawy: Brygida, Andrzej, Weronika Boruch Kolekcje rodzinne
Data rozpoczęcia 2013-10-24
Godzina rozpoczęcia 18:30
Kategoria Wernisaż

Najbliższa wystawa w „Kiosku Kolekcjonerów” to prezentacja rodzinnych kolekcji żołnierzyków i opakowań po czekoladzie. Kolekcja żołnierzyków powstała na początku lat 70 i była wynikiem zainteresowań Dariusza Borucha. Żołnierzyki kupowane były w kioskach "Ruchu" – takich samych jak „Kiosk ze sztuką”  i wykorzystywane do zabawy: „Toczyliśmy z dwoma innymi, podobnymi jak ja „kolekcjonerami” regularne bitwy. Opracowaliśmy zasady i regulamin tych bitew i bawiliśmy się w czasie niepogody na korytarzu bloku w którym mieszkaliśmy.”
Kolekcja opakowań po czekoladach jest zbiorem wspólnym całej rodziny Brygidy, Andrzeja i Weroniki Boruch. W tamtych latach czekolada była najczęściej kupowana na kartki i była wielkim rarytasem. Ale można ją było kupić w specjalnych sklepach, na bazarach lub przywieść z zagranicy. Kolekcja powstała z chęci przedłużenia słodkich chwil i zatrzymania wspomnień smaku czekolady.

O Cyklu „Kiosk Kolekcjonerów”:
Poprzez cykl wystawienniczy w „Kiosku ze sztuką” – „Kiosk Kolekcjonerów” chcielibyśmy pokazywać pasje mieszkańców dzielnicy w szerszym kontekście sztuk wizualnych. Współcześni artyści często sięgają do domowych archiwów, kolekcji, prywatnych zbiorów, aby rozwinąć je w oryginalne projekty. Jednocześnie pasja kolekcjonowania, oraz często związana z tym dogłębna wiedza na dany temat, warta jest bliższemu przyjrzeniu się. Kuratorem cyklu jest Ludomir Franczak. W ramach „Kiosku Kolekcjonerów” chcemy również stworzyć lokalną kolekcję nakryć głowy, która na miesiąc zagości wewnątrz kiosku, a współtworzona będzie przez mieszkańców Węglina.
Projekt „Kiosk ze sztuką” jest częścią działalności Galerii Węglin. Galeria Węglin działa na przecięciu dyscyplin starając się pokazać szerokie spektrum zjawisk związanych ze sztuka współczesną.