W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wernisaż wystawy fotografii "Kochanej Wichurce Dęblin dn. 24. XII. 38r."

Wernisaż wystawy fotografii "Kochanej Wichurce Dęblin dn. 24. XII. 38r."
Data rozpoczęcia 2011-09-12
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce "Galeria Po 111 Schodach", ul. Bernardyńska 14a
Kategoria Wernisaż

Fotografie prezentowane na wystawie pochodzą z albumu przygotowanego przez podchorążego Stanisława Sierpińskiego dla narzeczonej, Jadwigi. Album zawiera fotografie samolotów, sceny z życia podchorążych w Dęblinie oraz montaże fotograficzne.


Ppor. pilot Stanisław Sierpiński pochodził ze Zwierzyńca. W 1939 r. Stanisław był podchorążym ostatniego rocznika "Szkoły Orląt" w Dęblinie i po szkoleniach na lotnisku Okęcie i w Małaszewicach k. Białej Podlaskiej został 28 sierpnia wcielony do 211 Eskadry Bombowej - "Pelikan", w 210 Dywizjonie Brygady Bombowej, z chwilą wybuchu wojny przemianowanej na 11 Eskadrę Bombową w X Dywizjonie Brygady Bombowej. Ppor. pilot Sierpiński zginął wraz z załogą bombowca "Łoś", zestrzelonego 12 września 1939 r. przez niemiecki myśliwce.

Organizator:
Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Lublinie