W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wernisaż wystawy fotografii Marcina Sudera "Afganistan. Pragnienie życia"

Wernisaż wystawy fotografii Marcina Sudera "Afganistan. Pragnienie życia"
Data rozpoczęcia 2011-02-24
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Wernisaż

Wystawa z serii PAH prezentuje. Podczas wernisażu odbędzie się także pokaz filmu "Latawce", reż. Beata Dzianowicz.

"Wystawa Afganistan. Pragnienie życia" bardzo ciepło i intymnie ukazuje ludzi, których autor spotkał w ciągu swojego miesięcznego pobytu w Afganistanie. Dzięki nim bieda milionów Afgańczyków zyskuje ludzką twarz i staje się również problemem dotyczącym widza. Dzięki nim łatwiej zrozumieć, że afgańskie dzieci w wieku szkolnym bardzo chcą się uczyć, bo jest to jedno z podstawowych praw każdego dziecka. Łatwiej zrozumieć, dlaczego ponad połowa z nich nie może z tego prawa skorzystać. Łatwiej zrozumieć dlaczego ponad
1/3 Afgańczyków jest niepiśmienna.

Marcin Suder fotografią zajmuje się od kilkunastu lat. Wykonuje fotografię portretową, reklamową, lecz prawdziwą jego pasją jest fotografia społeczna i wojenna. Realizował fotoreportaże w kilkudziesięciu państwach m.in. w Afganistanie, Birmie, Czeczenii, Indiach, Iranie, Kaszmirze, Kongo, Palestynie, Ruandzie, Sierra Leone, Sudanie. Na co dzień pracuje dla agencji Melon i Corbis. Przez kilka lat był wykładowcą w pracowni fotoreportażu w Akademii Fotografii. W 2004 roku zrealizował dla PAH fotoreportaż z Iranu po trzęsieniu ziemi w Bam.

Polska Akcja Humanitarna - organizacja pozarządowa, działająca od 1992 roku. Prezeską Zarządu Fundacji jest Janina Ochojska. Zadania realizują poprzez udzielanie pomocy humanitarnej, rozwojowej i prowadzenie edukacji społeczeństwa. Celem działań jest stworzenie możliwości korzystania z niezbywalnych praw człowieka tym społecznościom, które z powodu kataklizmu naturalnego, działań wojennych, prześladowań lub długotrwałego ubóstwa, są tych praw pozbawione.

Wystawa czynna do 17 marca 2011r.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej