W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wernisaż wystawy: Jakub Ciężki Closer Still / Jeszcze bliżej

Wernisaż wystawy: Jakub Ciężki Closer Still / Jeszcze bliżej
Data rozpoczęcia 2020-07-04
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5
Organizator Galeria Labirynt
Udział Bezpłatny
Kategoria Wernisaż

„Wyobraź sobie, że stoisz odwrócony twarzą do ściany…” Stań jeszcze bliżej! Podejdź i zobacz obrazy Jakuba Ciężkiego w Galerii Labirynt. Otwarcie wystawy w sobotę 4 lipca o godz. 18:00.

Artysta na temat swoich prac prezentowanych na wystawie „Closer Still / Jeszcze bliżej” mówi tak: „wyobraź sobie, że wpatrujesz się w mały jej kawałek, że widzisz go z tak bliskiej perspektywy, że ściana przestaje być ścianą, okno przestaje być oknem, małe wycinki rzeczywistości zaczynają tracić swój kształt i stają się pozbawionym kontekstu fragmentem, trudnym do zidentyfikowania. Patrzysz na te obrazy i przyjmujesz moją perspektywę̨. Stajesz jeszcze bliżej. Stajesz twarzą̨ do ściany.”

Jakub Ciężki urodził się w 1979 roku w Lublinie. W latach 1998–2003 studiował na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Uzyskał dyplom z wyróżnieniem w pracowni malarstwa prof. Jacka Wojciechowskiego. Otrzymał stypendium Ministra Kultury „Młoda Polska 2013 oraz Grand Prix w 40. Biennale Malarstwa „Bielska Jesień 2011”. Artysta zafascynowany małą architekturą i realistycznymi abstrakcjami, maluje specyficzne martwe natury. Pociągają go industrialne pejzaże – portretował kaloryfery, skrzynki na listy, wannę, drabinki z placu zabaw dla dzieci, ogrodzenia, rusztowania, dachy. Rzeczy wyjęte z kontekstu, często przedstawione na monochromatycznym tle pokazują proces odchodzenia od konkretnego przedmiotu w stronę abstrakcji.

Obrazy Jakuba Ciężkiego będą prezentowane obok monumentalnej rzeźby „Fasada” Moniki Sosnowskiej. Wstęp na wernisaż jest bezpłatny. Wernisaż z tłumaczeniem na PJM.