W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wernisaż wystawy: Just Taking Pictures

Wernisaż wystawy: Just Taking Pictures
Data rozpoczęcia 2016-11-04
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Centrum Spotkania Kultur w Lubinie
Organizator Galeria V9, Brain Damage Gallery
Udział Bezpłatny
Kategoria Wernisaż

JUST to artysta pochodzący z Berlina, uchodzi za jednego z najlepszych fotografów dokumentujących scenę graffiti i street http://www.1just.de.
Na najbliższej wystawie przedstawimy dwie odsłony jego twórczości: uliczną i ... uliczną.
Z tym, że jedna w całości stanowić będzie opowieć o świecie europejskiego urban artu i writingu. Druga zaś będzie intrygującą podróżą po ogarniętych wojną terenach Syrii, Iraku, Gazy (i Izraela).

JUST od ponad 15 lat fotografuje artystów ulicznych w akcji, uwiecznia ich ulotne realizacje, dokumentuje wystawy. Segment ‘stritowy’ to najbardziej pokaźna i wciąż pęczniejąca pozycja w jego reporterskim portfolio. Nie bez znaczenia jest tu fakt, że JUST jest z Berlina. Miasto, które jest nieprzerwanie zamalowywane i zalepiane przez kolejne generacje ‘miejskich turystów’ (urban tourists) oraz tubylców, ma więc na wyciągnięcie ręki.

Wystawa (współ)kuratorowana przez galerię V9 oraz Brain Damage Gallery.

Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Lublin

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej