W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wernisaż wystawy: Kinga Kucharzyk "Konfiguracje"

Wernisaż wystawy: Kinga Kucharzyk "Konfiguracje"
Data rozpoczęcia 2014-04-22
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Dom Kultury LSM, K. Wallenroda 4a
Kategoria Wystawa

Dom Kultury LSM zaprasza na wystawę malarstwa i grafiki Kingi Kucharczyk.

Kinga Kucharzyk, urodzona w Lublinie, obecnie studentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, absolwentka Zespołu Szkół Plastycznych w Lublinie, gdzie obroniła dyplom ze snycerstwa. Uczestniczka licznych plenerów: trzykrotnie w Józefowie nad Wisłą, w Kazimierzu Dolnym, w Zamościu i w Skokach. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych w Lublinie i w Poznaniu oraz w jednej wystawie indywidualnej w galerii „Przy bramie” TPSP w Lublinie. Przygodę z rysunkiem, malarstwem rozpoczęła jeszcze jako dziecko, uczęszczając na zajęcia plastyczne do Domu Kultury LSM. Liceum Plastyczne na dobre rozbudziło w niej pasję tworzenia.

Obecnie Kinga Kucharzyk zajmuje się rysunkiem, grafiką, malarstwem i instalacją. Poszukuje swojego języka artystycznego. Dużo eksperymentuje, np. poprzez nietypowe wykorzystywanie nowych mediów, przeplatając je z tradycyjnym rysunkiem czy malarstwem. W efekcie końcowym bariera pomiędzy nowymi technologiami a klasycznymi zostaje zniesiona. Praca wygląda jakby była wykonana przy pomocy tradycyjnych środków.

Artystka często posługuje się przypadkiem, świadomie go wykorzystując. Umożliwia jej to technika kolażu, dekolażu oraz wykorzystanie jako twórczego narzędzia skanera i kserokopiarki. Tematów nie szuka daleko, bacznie obserwuje swoje codzienne otoczenie, miasto, ludzi, relacje i wybiera motywy, które rozbudzają jej ciekawość i zachwycają do tego stopnia, że rozpoczyna wraz nimi swoją własną twórczą przygodę.

Powiązane:

Dom Kultury LSM