W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wernisaż wystawy: „Kiosk ze sztuką” na Boże Narodzenie

Wernisaż wystawy: „Kiosk ze sztuką” na Boże Narodzenie
Data rozpoczęcia 2013-12-14
Godzina rozpoczęcia 14:00
Kategoria Wystawa

Przed świętami „Kiosk ze sztuką” zamieni się w bożonarodzeniową szopkę za sprawą lubelskiego artysty Jarosława Koziary.

Koziara urodził się w 1967 roku w Jędrzejowie. Jest performerem i artystą plastykiem.
Zajmuje się wieloma dziedzinami sztuk wizualnych. Autor kilkudziesięciu scenografii teatralnych (m.in. Teatr Wielki w Warszawie, lalkowy Teatr im. H.Ch. Andersena w Lublinie), plenerowych i telewizyjnych (np. Finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy). Zaprojektował także oprawę scenograficzną wielu koncertów halowych i zewnętrznych. Przez kilkanaście lat współpracował z zespołem Voo Voo tworząc jego sceniczny, płytowy i graficzny wizerunek. Znany jest również z niekonwencjonalnych projektów artystycznych – olbrzymich, płonących konstrukcji. Sprawca zabawnych happeningów i performance’ów w przestrzeni miejskiej oraz instalacji w galeriach. Twórca monumentalnych, kilkuhektarowych landartów. Chciał zostać pszczelarzem, uczęszczał nawet do technikum pszczelarskiego w Pszczelej Woli, a skończył na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom zrobił z plakatu. Zajmuje się projektowaniem graficznym i dizajnem. Autor kilkuset okładek do płyt, książek, plakatów, znaków graficznych. Stały felietonista Lubelskiego Informatora Kulturalnego ZOOM. Zwiedza świat i publikuje reportaże ze swoich podróży. Żyje sztuką, dla sztuki i ze sztuki.

wstęp wolny!

„Kiosk ze sztuką” to projekt dedykowany dzielnicy Węglin – próba wniknięcia w przestrzeń, która dotąd pozbawiona była stałego kontaktu ze sztuką. Całość wydarzeń skupiona jest wokół budynku kiosku, który stanął przed Dzielnicowym Domem Kultury „Węglin”. Pojawiają się w nim artyści z Polski i z zagranicy, których prace powstają na przecięciu dyscyplin, często mieszając się z nauką, muzyką czy teatrem. Poprzez „Kiosk ze sztuką” budujemy złożony obraz sztuki współczesnej, pokazując jej różne oblicza, jednocześnie nie pozostawiając widza bez wyjaśnienia. Kiosk jest centrum wystawienniczym, warsztatowym i wydawniczym. Projekt „Kiosk ze sztuką” jest częścią działalności Galerii Węglin, która działa na przecięciu dyscyplin starając się pokazać szerokie spektrum zjawisk związanych ze sztuka współczesną. Kuratorem projektu jest Ludomir Franczak.