W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wernisaż wystawy „Kolekcja motyli”

Wernisaż wystawy „Kolekcja motyli”
Data rozpoczęcia 2012-06-02
Godzina rozpoczęcia 12:00
Kategoria Wernisaż

Kolekcja motyli Jakuba Pieleszka – otwarcie wystawy i premiera publikacji artystycznej w ramach projektu „Kiosk ze sztuką” w Galerii Węglin.

Wystawa „Kolekcja motyli” Jakuba Pieleszka inauguruje działalność projektu „Kiosk ze sztuką”. Artysta „przemalowuje” kolekcje w jakiś sposób go fascynujące: czaszki, puszki, znaki, motyle. Tworzy obiekty malarskie, które odzwierciedlają pasję posiadania, obecną u każdego z nas, jednocześnie porządkując ją i nadając jej nowy, wizualny wymiar. Jego malarstwo jest mocne i kolorowe, a powstałe instalacje przyciągają uwagę i fascynują. Tytułowe motyle pojawią się na ścianach Dzielnicowego Domu Kultury „Węglin” w formie kolorowych obrazów olejnych oraz w budynku kiosku. Wystawie towarzyszy wydawnictwo artystyczne.

Jakub Pieleszek - ur. w 1978 r. Studiował malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu i w Gdańsku. Zajmuje się malarstwem, instalacją, rzeźbą, dźwiękiem, filmem. Przestrzeń różnych mediów daje mu dużą swobodę artystycznej wypowiedzi. Jest autorem wystaw i performance w galeriach i przestrzeni miejskiej, członkiem gdańskiej grupy PGR_art.

O projekcie „Kiosk ze sztuką” - to projekt dedykowany dzielnicy Węglin - próba wniknięcia w przestrzeń, która dotąd pozbawiona była stałego kontaktu ze sztuką. Całość wydarzeń skupiona jest wokół budynku kiosku, jaki pojawi się przed Dzielnicowym Domem Kultury „Węglin”. Pojawią się w nim artyści z Polski i z zagranicy, których prace powstają na przecięciu dyscyplin, często mieszając się z nauką, muzyką, czy teatrem. Pragniemy zbudować złożony obraz sztuki współczesnej, pokazując jej różne oblicza jednocześnie nie pozostawiając widza bez wyjaśnienia. Kiosk stanie się zatem centrum wystawienniczym, warsztatowym i wydawniczym, zamieniając się raz w gablotę kolekcjonera, kiedy indziej w tajemniczy kufer na dziecięce sekrety, czy księgarnię, by na koniec wydać z siebie dźwięk.

Projekt „Kiosk ze sztuką” jest częścią działalności Galerii Węglin. Galeria Węglin działa na przecięciu dyscyplin starając się pokazać szerokie spektrum zjawisk związanych ze sztuka współczesną.

„Kiosk ze sztuką” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej