W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Wernisaż wystawy: Make up
Data rozpoczęcia 2018-05-18
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Galeria Labirynt | Plaza, ul. Lipowa 13 (wejście od ul. Ofiar Katynia)
Organizator Galeria Labirynt
Udział Bezpłatny
Kategoria Wernisaż

Wystawa czynna do 15.06.2018 (wt.-niedz., godz. 12.00-19.00)

Artyści/artystki: Anisa Ashkar, Michal BarOr, Yosef-Joseph-Yaakov Dadoune, Peleg Dishon, Yoav Friedlander, Daniel Kiczales, Eli Petel, Dafna Shalom, Irit Tamari
Kuratorka: Drorit Gur Arie
Współpraca: Tal Schwartz

W tradycyjnym rozumieniu make-up to warstwa podkładu nakładana na skórę, tworząca maskę, perfekcyjną powłokę, która kryje, niweluje, kamufluje lub tworzy „gładki” i jednorodny wygląd. Wystawa ujmuje zagadnienie makijażu w sposób metaforyczny, odnosząc się do ukrytych sił drzemiących gdzieś głęboko pod powierzchnią oraz do wszelkiego typu pęknięć w sensie geograficznym, kulturowym, społecznym, a także politycznym, ale też przepaści pomiędzy pojęciami takimi jak: realizm i fikcja, religijność i świeckość, ironia i tragedia, przyjemność i ból, poetyckość i polityczność. Na wystawie prezentowane będą prace izraelskich artystów – filmy wideo, fotografie oraz instalacje.

Projekt dofinansowany przez Ambasadę Izraela.