W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wernisaż wystawy malarstwa Doroty Miącz

Wernisaż wystawy malarstwa Doroty Miącz
Data rozpoczęcia 2018-11-18
Godzina rozpoczęcia 12:00
Miejsce Muzeum Wsi Lubelskiej, al. Warszawska 96
Organizator Muzeum Wsi Lubelskiej
Udział Płatny
Koszt udziału 12 zł normalny, 6 zł ulgowy
Kategoria Wernisaż

Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza odwiedzających na inaugurację wystawy malarstwa Doroty Miącz pracownicy lubelskiego skansenu, która będąc zafascynowaną niezwykłymi pejzażami Muzeum uwiecznia je na płótnach.

Artystka zaprezentuje głównie obrazy akrylowe, tematyką nawiązujące do malowniczych zakątków skansenu. Nie zabraknie pejzaży z zabytkowymi obiektami w otoczeniu pięknej przyrody widzianej w różnych porach roku. Dodatkową atrakcję będą stanowiły kopie obrazów znanych impresjonistów.

Dorota Miącz to absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, kierunek architektura krajobrazu. Pasjonatka impresjonizmu i wielbicielka twórczości Voki. Bliski jej sercu jest Claude Monet, posiadający te same dwie życiowe pasje – malarstwo i ogrody. W roku 2017 ukończyła studia podyplomowe na kierunku malarstwo na UMCS w Lublinie, z wynikiem bardzo dobrym. Ogromny wkład w rozwój młodej artystki wniósł prof. Adam Skóra.

*Wystawę będzie można oglądać do 7 grudnia 2018 r.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej