W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wernisaż wystawy malarstwa Miro Białego

Wernisaż wystawy malarstwa Miro Białego
Data rozpoczęcia 2011-03-25
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Galeria Wirydarz, ul . Grodzka 19
Kategoria Wernisaż

Malarstwo Miro Białego zaskakuje tematyką i ekspresją, trudno zakwalifikować jego twórczość do konkretnego kierunku, ale sam określa to co robi jako fragmentaryzm metaforyczny. Bohaterami jego prac są ludzie zdeformowani, ze swoimi wadami i ułomnościami, a zarazem piękni. Jego obrazy często wzruszają, ranią, obrażają lub śmieszą bo dotyczą nas samych i naszych emocji."


Ostatnie przemyślenia malarza.
Skoro umarłem to dlaczego jeszcze żyje? Odpowiedź jest prosta i banalna, żyję w moich obrazach choć one same są martwe ale ładne. Moją pracownię nazywam masturbatorium, bo uprawiam  w niej nie tylko malarstwo...
ale też rysuję i myślę, aż wymyślę coś, co samego mnie zaskakuje. Wtedy realizuję moje projekty, gdy nagle dzwoni telefon i szlag mnie trafia bo właśnie byłem na drodze wymyślenia czegoś fantastycznego. Okazuje się, że to Zieliński - "kolega z podwórka". Tak kończy się dzień pierwszy tworzenia obrazu.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich milusińskich (szczególnie tych, którzy z radością nabędą mój obraz).
Miro Biały (ciągle żywy)

Wystawa czynna do 26 kwietnia