W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wernisaż wystawy malarstwa "Poszukiwania" - Anny Warda

Wernisaż wystawy malarstwa "Poszukiwania" - Anny Warda
Data rozpoczęcia 2013-06-17
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Dom Kultury LSM, K. Wallenroda 4a
Kategoria Wernisaż

Dom Kultury LSM zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa - Anna Warda - "Poszukiwania".

Na obecnej wystawie prezentuję obrazy namalowane w latach 2010-2013. Nie są one spójne tematycznie, gdyż jestem w fazie ciągłych poszukiwań i przeobrażeń w kwestii koloru i formy, przy czym przystępując do kolejnego obrazu nie wiem, jaki będzie efekt ostateczny. Często to obraz mnie prowadzi i zaskakuje, różniąc się diametralnie od pierwotnego zamysłu. Życzyłabym sobie, żeby te poszukiwania trwały jak najdłużej, bo to jest dla mnie w tworzeniu obrazów najciekawsze. Anna Warda

Anna Warda urodziła się i mieszka w Lublinie. Jest z zawodu architektem po Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej, który ukończyła w 1972 roku.
Od 1986 roku należy do Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie.
W roku 1987 ukończyła trzyletnie Ognisko Plastyczne przy TPSP pod kierunkiem artystów plastyków Macieja Bijasa i Tomasza Świerbutowicza.
W latach 1985-1989 jej prace wystawiane były na wielu wystawach zbiorowych TPSP oraz na dwóch wystawach indywidualnych: w roku 1987 w Klubie Międzynarodowej Prasy i Książki przy ul. Grażyny 7 oraz w roku 1988 w Domu Kultury LSM przy ul. K. Wallenroda 4a w Lublinie.
Po roku 1991 miała dwunastoletnią przerwę w malowaniu, po której w 2003 roku wróciła do malarstwa w TPSP, w pracowni prowadzonej przez artystę plastyka Macieja Bijasa, pod którego kierunkiem maluje do chwili obecnej.
Uczestniczyła w wielu plenerach malarskich organizowanych przez Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych, m.in. w Wiśle, Chełmie, Kraśniku, Józefowie, Nałęczowie i w związanych z nimi wystawach poplenerowych.
Od roku 2011 jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków.
W minionym dziesięcioleciu miała dwie wystawy indywidualne – jedną w roku 2005 w Domu Kultury LSM przy ul. K. Wallenroda, drugą w roku 2008 w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych przy ul. Grodzkiej oraz brała udział (już jako członek ZPAP) w zbiorowej wystawie pokonkursowej 7. Międzynarodowego Biennale Miniatury „Częstochowa 2012”.

Powiązane:

Dom Kultury LSM