W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wernisaż wystawy malarstwa Zofii Skiby "Lublin od podwórka"

Wernisaż wystawy malarstwa Zofii Skiby "Lublin od podwórka"
Data rozpoczęcia 2022-08-18
Godzina rozpoczęcia 17:30
Miejsce Dom Kultury LSM, ul. K. Wallenroda 4a
Organizator Dom Kultury LSM
Udział Bezpłatny
Kategoria Wernisaż

Dom Kultury LSM zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Zofii Skiby "Lublin od podwórka".

Zofia Skiba – lublinianka, członkini Związku Artystów Plastyków Polskich i Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie. Kocha i maluje Lublin, jego zakamarki, podwórka, odrapane i przetrawione przez czas obiekty, detale architektoniczne. Miejsca te, tak bardzo zanurzone w historii, prowokują do refleksji na temat przemijania, szacunku dla przodków.

Prace artystki prezentowane były na wystawach indywidualnych organizowanych przez Dzielnicowy Dom Kultury Bronowice, Dom Kultury Kalinowszczyzna, przez Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie, a także w Osiedlowym Domu Kultury w Łęcznej, Radzyńskim Ośrodku Kultury, Galerii Jednej Ściany w Zakrzówku oraz w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie.

W latach 2012-2022 Zofia Skiba była corocznie nagradzana w konkursie „Lublin w malarstwie”.

Wśród wystaw zbiorowych wymienić można m. in.: Konfrontacje Sztuki (Warszawa, 2018), wystawę pokonkursową IV Międzynarodowego Konkursu Artystycznego „Pejzaż współczesny” (Częstochowa, 2018), V Triennale Malarstwa ANIMALIS 2020 (Chorzów), czy Ogólnopolski konkurs malarski „Moje Zakopane” (2022).

 

Powiązane:

Dom Kultury LSM